Armacell Budownictwo

Izolacja akustyczna budynku – jak skutecznie chronić się przed nieprzyjemnymi odgłosami?

Przyjazna akustyka pomieszczeń stanowi decydujący czynnik w udanym planowaniu budownictwa mieszkaniowego. Obecnie najemcy i nabywcy domów i mieszkań oczekują perfekcyjnej izolacji akustycznej. Jednak liczba niepożądanych dźwięków dobiegających z otoczenia stale rośnie. Ekspert firmy Armacell podpowiada jak skutecznie wyeliminować nieprzyjemne odgłosy z

Data publikacji: 2018-05-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Izolacja akustyczna budynku – jak skutecznie chronić się przed nieprzyjemnymi odgłosami?
Kategoria: Armacell

Izolacja akustyczna budynku – jak skutecznie chronić się przed nieprzyjemnymi odgłosami? , Armacell - Przyjazna akustyka pomieszczeń stanowi decydujący czynnik w udanym planowaniu budownictwa mieszkaniowego. Obecnie najemcy i nabywcy domów i mieszkań oczekują perfekcyjnej izolacji akustycznej. Jednak liczba niepożądanych dźwięków dobiegających z otoczenia stale rośnie. Ekspert firmy Armacell podpowiada jak skutecznie wyeliminować nieprzyjemne odgłosy z instalacji. Przyjazna akustyka pomieszczeń stanowi decydujący czynnik w udanym planowaniu budownictwa mieszkaniowego. Obecnie najemcy i nabywcy domów i mieszkań oczekują perfekcyjnej izolacji akustycznej. Jednak liczba niepożądanych dźwięków dobiegających z otoczenia stale rośnie. Ekspert firmy Armacell podpowiada jak skutecznie wyeliminować nieprzyjemne odgłosy z instalacji.

Odpowiednia izolacja gwarancją komfortu

O negatywnym wpływie hałasu na nasze życie wiadomo nie od dziś. Szkodliwe odgłosy nie tylko rozpraszają obniżając naszą wydajność, ale również przeszkadzają w spokojnym wypoczynku po całym dniu pracy. Dodatkowo, długotrwała ekspozycja na uciążliwe dźwięki o wysokim natężeniu może powodować rozdrażnienie oraz zmęczenie psychiczne. Jednym ze szczególnie nieprzyjemnych i irytujących odgłosów w pomieszczeniach mieszkalnych jest hałas dobiegający z rur kanalizacyjnych oraz wewnętrznych części systemów odprowadzających wodę deszczową. To nic innego jak drgania rur. „W ostatnich latach masywne rury żeliwne zastąpiono lżejszymi, wykonanymi z tworzyw sztucznych. Ich mniejsza masa sprawia, że dużo łatwiej wpadają w wibracje i znaczne słabiej tłumią dźwięki przelewającego się przez nie medium. Problem ten dotyczy zwłaszcza nowo powstałych budynków, w których ściany są zwykle cieńsze, przez co nie stanowią skutecznej bariery dla fali akustycznej”, tłumaczy Maria Witkowska, Technical Manager Europe South z firmy Armacell. Jak sobie więc radzić z charakterystycznym bulgotaniem rur? „Skutecznym sposobem na ograniczenie nieprzyjemnych odgłosów z instalacji kanalizacyjnej jest stosowanie wysokiej jakości izolacji, które dodatkowo zapewniają instalacjom wymaganą ochronę antyroszeniową”, dodaje specjalistka firmy Armacell.

Nie tylko ochrona przed hałasem

Wybierając izolację rur kanalizacyjnych warto sięgnąć po produkt, który nie tylko ograniczy nieprzyjemne odgłosy przepływającej wody, ale też odpowiednio zabezpieczy instalację. Dostępne na rynku otuliny stosowane do izolacji instalacji wodociągowych czy centralnego ogrzewania bardzo często bazują na wełnie mineralnej. Niestety nie wszyscy pamiętają, że rozwiązanie to nie sprawdzi się w przypadku instalacji, w których temperatura robocza jest niższa niż temperatura otoczenia. „Idealna izolacja powinna minimalizować uciążliwe dźwięki, a dodatkowo chronić rury przed niebezpiecznym zjawiskiem kondensacji. Bardzo ważny jest też łatwy montaż, który nie będzie wymagał zastosowania specjalistycznych narzędzi”, podpowiada Maria Witkowska z firmy Armacell. „Z myślą o budownictwie mieszkaniowym naukowcy z firmy Armacell opracowali izolację akustyczną ArmaComfort AB Alu Plus. Składa się ona z dwóch warstw – 2 milimetrowej bariery akustycznej – aluminium EPDM-EVA i 9 milimetrowej tłumiącej pianki elastomerowej Armaflex. Charakteryzuje się też bardzo dobrą klasą reakcji na ogień B-s1,d0 (NRO wg Warunków technicznych), co ma duże znaczenie w zakresie biernej ochrony przeciwpożarowej budynku. Izolacja ArmaComfort AB Alu Plus stanowi idealne połączenie właściwości izolacji cieplnej z akustyczną, a dzięki dużej elastyczności umożliwia prosty i szybki montaż nawet w trudno dostępnych miejscach”, dodaje specjalistka.

A to już wiesz?  TIRU zmienia nazwę na Dalkia Wastenergy

www.armacell.pl

 

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

Zachęcam do wykorzystania materiałów na Państwa łamach oraz zapoznania się z informacjami znajdującymi się w biurze prasowym http://budflypr.newslink.pl/komunikaty-prasowe/kategoria/20.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Izolacja akustyczna budynku – jak skutecznie chronić się przed nieprzyjemnymi odgłosami? , Armacell - Przyjazna akustyka pomieszczeń stanowi decydujący czynnik w udanym planowaniu budownictwa mieszkaniowego. Obecnie najemcy i nabywcy domów i mieszkań oczekują perfekcyjnej izolacji akustycznej. Jednak liczba niepożądanych dźwięków dobiegających z otoczenia stale rośnie. Ekspert firmy Armacell podpowiada jak skutecznie wyeliminować nieprzyjemne odgłosy z instalacji.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy