Bostik Budownictwo masa samopoziomująca

Równa wylewka w mgnieniu oka – masa samopoziomująca Bostik XPS

Masy samopoziomujące to prosty sposób na uzyskanie gładkiej powierzchni i wyeliminowanie nierówności. Jeśli chcemy wyrównać podłoże w miejscu narażonym na znaczne obciążenia lub o dużym natężeniu ruchu, warto sięgnąć po cementową masę XPS marki Bostik. Jest ona nie tylko wytrzymała, ale także szybkowiążąca, dzięki czemu dalsze prace można podjąć w dużo krótszym czasie niż w przypadku standardowych produktów tego

Data publikacji: 2018-08-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Równa wylewka w mgnieniu oka – masa samopoziomująca Bostik XPS
Kategoria: Bostik, masa samopoziomująca

Równa wylewka w mgnieniu oka – masa samopoziomująca Bostik XPS , Bostik, masa samopoziomująca - Masy samopoziomujące to prosty sposób na uzyskanie gładkiej powierzchni i wyeliminowanie nierówności. Jeśli chcemy wyrównać podłoże w miejscu narażonym na znaczne obciążenia lub o dużym natężeniu ruchu, warto sięgnąć po cementową masę XPS marki Bostik. Jest ona nie tylko wytrzymała, ale także szybkowiążąca, dzięki czemu dalsze prace można podjąć w dużo krótszym czasie niż w przypadku standardowych produktów tego typu. Masy samopoziomujące to prosty sposób na uzyskanie gładkiej powierzchni i wyeliminowanie nierówności. Jeśli chcemy wyrównać podłoże w miejscu narażonym na znaczne obciążenia lub o dużym natężeniu ruchu, warto sięgnąć po cementową masę XPS marki Bostik. Jest ona nie tylko wytrzymała, ale także szybkowiążąca, dzięki czemu dalsze prace można podjąć w dużo krótszym czasie niż w przypadku standardowych produktów tego typu.

Do garaży, sklepów, budynków przemysłowych

Jednokomponentowa masa wyrównująca Bostik XPS bazuje na specjalnych cementach i wypełniaczach mineralnych, dzięki czemu charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie oraz nacisk punktowy (wytrzymałość na ściskanie 35 MPa). Może być stosowana w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego i kołowego, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Doskonale sprawdzi się więc nawet w tak wymagających lokalizacjach jak np. parkingi, garaże, sklepy wielkopowierzchniowe, szpitale, hale produkcyjne czy magazyny. Służy do naprawiania uszkodzonych powierzchni, a także przygotowania odpowiednio wypoziomowanego podłoża pod posadzki w nowych budynkach. Nadaje się pod wszystkie rodzaje wykończenia podłogi: powłoki epoksydowe cienkowarstwowe (malowane), średniowarstwowe, grubowarstwowe, parkiety, płytki ceramiczne, wykładziny PVC oraz dywanowe. Bez obaw może być używana w miejscach, w których zamontowano ogrzewanie podłogowe.

Kiedy liczy się czas

Standardowe cementowe zaprawy samopoziomujące mają jedną poważną wadę – długi czas schnięcia. Dalsze prace na tak wyrównanych podłożach można prowadzić zwykle dopiero po upływie kilku dni, co powoduje poważny przestój w robotach. Natomiast masa Bostik XPS wiąże niemal natychmiast – czas otwarty to 20 minut. Już zaledwie po godzinie można po takiej podłodze chodzić (w przypadku warstwy o gr. 3 mm i przy temperaturze ok. +20°C ), a po upływie 4 godzin może ona przyjąć pełne obciążenie. Warstwy wierzchnie montuje się po całkowitym wyschnięciu masy – w zależności od rodzaju podłoża, grubości warstwy wyrównującej oraz temperatury i wilgotności powietrza, a więc w optymalnych warunkach wystarczą zaledwie 4h. Pozwala to zdecydowanie przyspieszyć osiągnięcie końcowego efektu.

A to już wiesz?  Kostka brukowa na piątkę, czyli 5 zasad układania eleganckiej i trwałej nawierzchni

Jednorazowo wylewa się warstwę zaprawy o grubości od 3 do 15 mm. Jeśli konieczne jest zastosowanie grubszej wylewki (maksymalnie do 50 mm), do masy należy dodać piasek kwarcowy.

Użycie samopoziomującej masy Bostik XPS wpływa również znacząco na podniesienie komfortu pracy i nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi. Rozrobiona w odpowiednich proporcjach z wodą, powinna zostać starannie wymieszana za pomocą mieszadła wolnoobrotowego. Tak przygotowaną zaprawę wystarczy wylać na zagruntowane wcześniej podłoże i wyrównać kielnią lub raklą. Uzyskamy w ten sposób równą i gładką powierzchnię o jednakowym poziomie na całej powierzchni.

www.bostik.pl

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Równa wylewka w mgnieniu oka – masa samopoziomująca Bostik XPS , Bostik, masa samopoziomująca - Masy samopoziomujące to prosty sposób na uzyskanie gładkiej powierzchni i wyeliminowanie nierówności. Jeśli chcemy wyrównać podłoże w miejscu narażonym na znaczne obciążenia lub o dużym natężeniu ruchu, warto sięgnąć po cementową masę XPS marki Bostik. Jest ona nie tylko wytrzymała, ale także szybkowiążąca, dzięki czemu dalsze prace można podjąć w dużo krótszym czasie niż w przypadku standardowych produktów tego typu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy