Bostik Den Braven Budownictwo

Silikon szklarski marki Den Braven – niezastąpiona pomoc przy renowacji przeszkleń

Punkty styku szkła i innych materiałów budowalnych to miejsca, które bardzo trudno utrzymać w nienagannym stanie. Z pewnością każdy choć raz miał do czynienia z wykruszoną fugą wokół szyby okiennej, zniszczonymi i odbarwionymi łączeniami ścianek akwarium lub nieszczelnym po-łączeniem szkła z glazurą czy ceramiką, na przykład w kabinie prysznicowej. Sposobem na uniknię-cie podobnych problemów jest zastosowanie Silikonu szklarskiego marki Den Braven, który trwale i

Data publikacji: 2019-08-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Silikon szklarski marki Den Braven – niezastąpiona pomoc przy renowacji przeszkleń
Kategoria: Bostik Den Braven

Silikon szklarski marki Den Braven – niezastąpiona pomoc przy renowacji przeszkleń , Bostik Den Braven - Punkty styku szkła i innych materiałów budowalnych to miejsca, które bardzo trudno utrzymać w nienagannym stanie. Z pewnością każdy choć raz miał do czynienia z wykruszoną fugą wokół szyby okiennej, zniszczonymi i odbarwionymi łączeniami ścianek akwarium lub nieszczelnym po-łączeniem szkła z glazurą czy ceramiką, na przykład w kabinie prysznicowej. Sposobem na uniknię-cie podobnych problemów jest zastosowanie Silikonu szklarskiego marki Den Braven, który trwale i skutecznie scala szkło z drewnem, gresem, stalą emaliowaną i innymi popularnymi surowcami. Punkty styku szkła i innych materiałów budowalnych to miejsca, które bardzo trudno utrzymać w nienagannym stanie. Z pewnością każdy choć raz miał do czynienia z wykruszoną fugą wokół szyby okiennej, zniszczonymi i odbarwionymi łączeniami ścianek akwarium lub nieszczelnym po-łączeniem szkła z glazurą czy ceramiką, na przykład w kabinie prysznicowej. Sposobem na uniknię-cie podobnych problemów jest zastosowanie Silikonu szklarskiego marki Den Braven, który trwale i skutecznie scala szkło z drewnem, gresem, stalą emaliowaną i innymi popularnymi surowcami.

Trudno wyobrazić sobie dom bez szkła. Materiał ten wykorzystywany jest bowiem nie tylko w oknach, ale również stanowi ważny element wyposażenia wnętrz. Szyby montowane są w witrynach i gablotach do ekspozycji książek lub ulubionych bibelotów, pełnią też rolę parawanów nawannowych i ścianek prysznicowych, a także buduje się z nich terraria dla rodzinnych pupili. Silikon szklarski marki Den Braven to preparat, który idealnie nadaje się do zastosowania w każdym z tych miejsc, stanowiąc elastyczne, a zarazem bardzo szczelne spoiwo między szkłem a innymi materiałami. Wykorzystać go można do uszczelnień na styku szyby z drewnem lakierowanym, stalą emaliowaną, ceramiką, terakotą, glazurą i gresem szkliwionym, a także z samym szkłem. Co więcej, doskonale przyczepny Silikon szklarski marki Den Braven stosować można nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz, ponieważ jest on wyjątkowo trwały i odporny na czynniki zewnętrzne. Nie kruszy się, nie pęka ani nie żółknie nawet pod wpływem deszczu, mrozu czy silnego działania promieni słonecznych.

Cel: gładka, trwała i odporna fuga

Silikon szklarski marki Den Braven, czyli jednoskładnikowy, trwale elastyczny silikonowy kit uszczelniający z octowym systemem utwardzania, wyróżnia się doskonałymi właściwościami technicznymi i szerokim spektrum zastosowań, a do tego jest materiałem bardzo prostym w użyciu. Dostępny jest on w opakowaniu w formie wygodnego kartusza, dzięki czemu aplikacja jest łatwa i szybka, a przy tym wyjątkowo precyzyjna. Dodatkową zaletą Silikonu szklarskiego marki Den Braven jest jego kolorystyka. Występuje on bowiem nie tylko w klasycznej, przezroczystej odsłonie, ale również w barwie białej i brązowej. Dzięki temu odcień uszczelniacza można lepiej dopasować do koloru drewnianej ramy okiennej, płyty meblowej czy ceramiki łazienkowej. Wykonana z silikonu fuga jest zatem nie tylko trwale elastyczna, gładka i połyskliwa, ale również prawie niewidoczna na tle uszczelnianych powierzchni.

A to już wiesz?  Łączy z siłą mamuta – klej Mamut Glue marki Den Braven

Bostik Sp. z o.o. to polski oddział międzynarodowej korporacji Bostik, stanowiącej część francuskiego koncernu Grupy ARKEMA, jednej z największych chemicznych firm w Europie. Wraz z początkiem 2018 roku nastąpiło formalno-prawne połączenie spółki Den Braven East oraz Bostik, które od marca występują pod wspólną nazwą Bostik oraz szyldem zielonego gekona. Nowa oferta obejmuje zarówno produkty marki Den Braven, jak i Bostik.

Den Braven to producent wysokogatunkowej chemii budowlanej, a zwłaszcza wyróżniających się pod względem unikatowych właściwości uszczelniaczy. Już od kilkunastu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości produkty chemii budowlanej, oferując nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Den Braven to marka uzna zarówno wśród profesjonalistów, jak i majsterkowiczów, a wysoka jakość i wyjątkowe właściwości sprawiają, że produkty te znajdują zastosowanie w wielu pracach remontowo-budowlanych, naprawczych, czy hobbystycznych.

Bostik, to z kolei światowy lider w dziedzinie klejów przemysłowych, budowlanych i konsumenckich. Już od ponad wieku dostarcza na rynek nietuzinkowe produkty w zakresie technologii klejenia, a jego kleje można znaleźć niemal w każdym obszarze od przemysłu, poprzez budowę i dom, a na szkołach i biurach kończąc. Od 1889 roku opatentowaliśmy ponad 9 000 technologii obejmujących wszystko, od lotniczych klejów do wnętrz, pionierskich wodoodpornych butów po wypuszczenie pierwszej pieluszki dziecięcej z elastycznym klejem, a na Blu-Tack kończąc.

Zachęcam do wykorzystania materiałów na Państwa łamach oraz zapoznania się z informacjami znajdującymi się w biurze prasowym http://budflypr.newslink.pl/komunikaty-prasowe/kategoria/15.
W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Pozdrawiam,
Monika Makowska
FlyPR
(+48) 530 139 146
[email protected]
www.flypr.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Silikon szklarski marki Den Braven – niezastąpiona pomoc przy renowacji przeszkleń , Bostik Den Braven - Punkty styku szkła i innych materiałów budowalnych to miejsca, które bardzo trudno utrzymać w nienagannym stanie. Z pewnością każdy choć raz miał do czynienia z wykruszoną fugą wokół szyby okiennej, zniszczonymi i odbarwionymi łączeniami ścianek akwarium lub nieszczelnym po-łączeniem szkła z glazurą czy ceramiką, na przykład w kabinie prysznicowej. Sposobem na uniknię-cie podobnych problemów jest zastosowanie Silikonu szklarskiego marki Den Braven, który trwale i skutecznie scala szkło z drewnem, gresem, stalą emaliowaną i innymi popularnymi surowcami.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy