Wystrój wnętrz

Właściwości potwierdzone certyfikatem – znak jakości natureplus

¬Właściwości potwierdzone certyfikatem – znak jakości natureplus Wewnątrz budynków spędzamy średnio 90% naszego życia, dlatego warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są one

¬Właściwości potwierdzone certyfikatem – znak jakości natureplus

Wewnątrz budynków spędzamy średnio 90% naszego życia, dlatego warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są one wykonane. Problemy zdrowotne takie jak bóle głowy, przewlekłe zmęczenie i osłabienie mogą być spowodowane szkodliwymi substancjami wydobywającymi się
np. z farb, wykładzin czy innych elementów wykończeniowych. Toteż przygotowując się do budowy lub remontu dobrze jest zweryfikować dostępną ofertę produktową także pod kątem bezpieczeństwa dla środowiska oraz naszego zdrowia.

Jak mieć pewność, że materiały, których planujemy użyć są w stu procentach ekologiczne?

– Najlepiej szukać pozycji posiadających certyfikat świadczący o ich wysokich standardach jakości oraz bezpieczeństwie. Kupując wyroby z takim oznaczeniem, możemy mieć pewność, że nie zaszkodzą one naszemu zdrowiu – przekonuje ekspert. Jednym z takich certyfikatów jest natureplus, przyznawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Budownictwa produktom budowlanym spełniającym najostrzejsze kryteria ekologiczne. Natureplus to najtrudniejszy do zdobycia atest w tej branży – artykuły starające się o tę certyfikacje muszą składać się aż w 85% z surowców odnawialnych. Weryfikacja tych wymagań przeprowadzana jest przez ekspertów i akredytowane laboratoria, biorące pod uwagę międzynarodowe normy oraz trzy najważniejsze dla stowarzyszenia kwestie: środowisko, zdrowie i funkcjonalność. Co więcej, certyfikat natureplus to europejska etykieta ekologiczna oparta na ścisłych kryteriach naukowych.

Zweryfikowane produkty

Certyfikat natureplus jest rozpoznawalny i ceniony w całej Europie – zarówno przez specjalistów budowlanych, jak i organizacje ochrony środowiska. Wśród produktów rekomendowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Budownictwa znalazły się m.in. produkty z linii Baumit Klima, wyróżniające się bezpiecznym dla zdrowia składem oraz jakością. Pochodzące z tej serii biały tynk wapienny KlimaWhite i gładzie wapienne KlimaFinish oraz KlimaFino są świetnym regulatorem wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczeń, a dzięki naturalnym składnikom użytym do produkcji, nie emitują szkodliwych substancji. Dodatkowo ich wysoki współczynnik pH minimalizuje ryzyko rozwoju grzybów-pleśni. To natomiast cechy niezwykle istotne z perspektywy tworzenia przyjaznego mieszkańcom mikroklimatu. Niezależni eksperci, którzy poddali analizie wyniki testów prowadzonych w największym w Europie parku badawczym materiałów budowlanych Baumit VIVA są zgodni. Wykończenie ścian wewnętrznych regulujące poziom wilgoci w pomieszczenia wraz z właściwym ociepleniem oraz solidną konstrukcją przegród zewnętrznych, stanowi trzy filary, na których opiera się filozofia zdrowego mieszkania. Spełniając te warunki, mamy gwarancję, że nasz dom stanie się bezpieczną przestrzenią.

Twórcom znaku jakości natureplus zależy na tym, aby konsumenci byli świadomi swoich wyborów oraz kierowali się zrównoważonym budownictwem, dobrem środowiska oraz własnym zdrowiem. Planując zakup artykułów budowlanych, warto zwracać uwagę na to, czy posiadają one certyfikaty, ponieważ produkty o niskiej jakości nie tylko mogą okazać się nietrwałe, ale również szkodliwe dla naszego samopoczucia.

www.baumit.com
www.facebook.com/BaumitPolska
Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 25 lat firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy