Budownictwo wiadomości branżowe

Budimex wybuduje zajezdnię tramwajową w Olsztynie

7 lutego Budimex podpisał z Gminą Olsztyn umowę o wartości 72,2 mln złotych netto na projekt i budowę zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie. Prace potrwają 1,5 roku. W ramach inwestycji Budimex wybuduje zajezdnię tramwajową z niezbędną infrastrukturą techniczną. Zostaną również wybudowane następujące obiekty: budynek administracyjno-socjalny z

7 lutego Budimex podpisał z Gminą Olsztyn umowę o wartości 72,2 mln złotych netto na projekt i budowę zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie. Prace potrwają 1,5 roku.

W ramach inwestycji Budimex wybuduje zajezdnię tramwajową z niezbędną infrastrukturą techniczną. Zostaną również wybudowane następujące obiekty:

  • budynek administracyjno-socjalny z częścią warsztatowo-magazynową,
  • hala obsługowo ? naprawcza z myjnią,
  • hala postojowa,
  • portiernia,
  • podstacja trakcyjna,
  • magazyn elementów torowych i trakcyjnych (hala i plac składowy).

Na terenie zajezdni zaplanowano miejsca garażowe dla pogotowia technicznego i samochodów osobowych. Do obowiązków wykonawcy należy także budowa 3-kilometrowego odcinka torowiska tramwajowego i nawierzchni drogowej na terenie całej zajezdni, trakcji napowietrznej, montaż oświetlenia i systemu monitoringu oraz ogrodzenie i zagospodarowanie terenu.

Budimex będzie realizował inwestycję w konsorcjum z krakowską firmą KZN Rail sp. z o.o. (liderem z 84,6 proc. udziałów jest Budimex).

Budimex jest jedną z największych firm budowlanych w Polsce, zatrudnia 5,5 tys. osób i współpracuje rocznie z 12 tys. kontrahentów. Spółka jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r. przez siedmiu największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej. Od stycznia 2011 roku Budimex wchodzi w skład RESPECT Indeksu, który skupia giełdowe spółki zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

Źródło Budimex SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy