wiadomości branżowe

DTZ kończy komercjalizację Dworca Centralnego w Warszawie

Teaser

W ciągu czterech ostatnich lat DTZ, globalny lider w zakresie usług na rynku nieruchomości, uczestniczył w procesie wynajmu 90 lokali na Dworcu Centralnym w Warszawie, które łącznie zajmują powierzchnię około 7 tysięcy metrów kwadratowych. Jeden z największych lokali o powierzchni 1378 metrów kwadratowych został wynajęty przez operatora sieci fast food, firmę Mc Donald?s, który przyjął pierwszych klientów 21 grudnia ubiegłego roku. To pierwszy najemca, który zdecydował się na otwarcie lokalu na tzw. Antresoli Wschodniej Hali Głównej dworca. Poza Mc Donald?s w grudniu na Dworcu otworzyły się także kawiarnia Green Caffe Nero (powierzchnia 57 metrów kw.), a miesiąc wcześniej bar szybkiej obsługi Wars Express (65 metrów kw.).

Sama restauracja Mc Donald?s zajmuje 936 metrów kwadratowych, bo reszta, czyli 442 metry ma być przeznaczona na jedną lub kilka restauracji, oferujących odmienną kuchnię. Naszym wspólnym zamiarem wraz z PKP było ożywienie Antresoli Wschodniej poprzez przywrócenie jej pierwotnej funkcji, jaką pełniła wiele lat temu, czyli zbliżonej do obecnej w dzisiejszych galeriach handlowych funkcji food courtu, mówi Anna Oberc, zastępca dyrektora w Dziale Powierzchni Handlowych DTZ.

W procesie komercjalizacji Dworca Centralnego DTZ uczestniczył między innymi w transakcjach z takimi najemcami, jak kawiarnia Coffee Heaven, Starbucks, Subway,  Food Market, sklep z biżuterią i akcesoriami  I AM, sklep z francuskimi kosmetykami Yves Rocher,, punkt z preclami Auntie Anne?s , drogeria Jasmin oraz księgarnia sieci Matras. 

 

Źródło zdjęcia: PKP

 

 

Źródło DTZ. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Andrzej Kruk   #Ignacy Kowalski   #SILKA   #YTONG