wiadomości branżowe

Eurobuild Awards 2013 r. ? rozdane. Bank Pekao SA po raz trzeci z kolei bankiem roku w opinii rynku nieruchomości komercyjnych

Już po raz trzeci z kolei, Bank Pekao SA został uhonorowany tytułem “Financing Provider of the Year, Poland 2013” przez jury konkursu organizowanego przed redakcję miesięcznika Eurobuild, jednego z najważniejszych pism specjalistycznych sektora Commercial Real Estate w Europie Środkowo-Wschodniej.

?Financing Provider of the Year, Poland 2013? to jedna z 33 kategorii konkursu, otwarta dla wszystkich instytucji finansujących nieruchomości w Polsce w 2013 r. Przy wyborze zwycięzcy pod uwagę bierze się nie tylko wielkość, ilość i rodzaj sfinalizowanych umów, ważne kryterium stanowi również reputacja, jaką cieszy się dana instytucja.

Nagrodę przyznało jury złożone z przedstawicieli znaczących firm sektora nieruchomości komercyjnych: deweloperów, inwestorów, konsultantów, firm prawniczych oraz banków. Kontrolę nad prawidłowością wyboru kandydatów do nagrody oraz nad głosowaniem sprawowało KPMG.

Wśród zwycięzców w swoich kategoriach znalazły się również projekty finansowane przez Pekao: Nowy Budynek Biurowy Roku w Polsce ? Plac Unii zbudowany przez Liebrecht &Wood / BBI, Nowe Centrum Handlowe Roku ? Galeria Katowicka zbudowana przez Neinver, Szczególne Biznesowe Osiągnięcie Roku ? uzyskanie przez Ghelamco finansowania biurowca Warsaw Spire.

Nagrody Eurobuild Awards przyznawane są najlepszym firmom działającym na rynku budownictwa i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to unikatowa inicjatywa, która wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości komercyjnych, znajdując uznanie zarówno wśród uczestników ceremonii wręczenia nagród, sponsorów i partnerów, jak i całego rynku. Eurobuild Awards wyrastający na najważniejsze wydarzenie roku kreuje liderów, wskazuje trendy oraz mocne strony rynku.

 


 

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec 3 kwartału 2013 r. na poziomie 19,2%).

Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1000 placówek w całym kraju) oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 22 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem.

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2012 roku aplikacja do bankowości mobilnej Banku Pekao wygrała w konkursie Mobile Trend Awards, Bank Pekao został także uhonorowany po raz czwarty z rzędu tytułem Top Employers Poland 2013. Na polu bankowości korporacyjnej Pekao w 2012 roku otrzymało tytuły Najlepszego Dostawcy Usług Walutowych i Najlepszego Banku Finansowania Handlu, przyznawane przez magazyn Global Finance. Bank Pekao jest czterokrotnym zdobywcą tytułu Najlepszego Banku w Polsce przyznawanego przez magazyn ?Euromoney?. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny ?The Banker? i ?Global Finance?. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą ?Złotego Bankiera? za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9600 placówek oraz zatrudnia ok. 160 tys. osób.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Miasta Gda   #PG   #Rudy Kot   #Targ Drzewny