wiadomości branżowe

Wystawa ?Dobre Wejście? na Łódź Design Festival

Ile razy dziennie chwytasz za klamkę, jak często otwierasz drzwi w ciągu dnia? Już w najbliższy czwartek, 17 października na IV piętrze Centrum Festiwalowego przy ulicy Targowej 35 w Łodzi rozpocznie się wystawa „Dobre Wejście”, prezentująca świeże spojrzenie na koncepcję zgranego duetu, jaki współtworzą klamka i drzwi. Jest efektem konkursu dla młodych projektantów pod tym

Teaser

Ile razy dziennie chwytasz za klamkę, jak często otwierasz drzwi w ciągu dnia? Już w najbliższy czwartek, 17 października na IV piętrze Centrum Festiwalowego przy ulicy Targowej 35 w Łodzi rozpocznie się wystawa ?Dobre Wejście?, prezentująca świeże spojrzenie na koncepcję zgranego duetu, jaki współtworzą klamka i drzwi. Jest efektem konkursu dla młodych projektantów pod tym samym tytułem, zorganizowanego wspólnie przez firmę Dre ? producenta drzwi oraz Domino ? producenta okuć drzwiowych, pod patronatem magazynu ?Dobre Wnętrze?.

Z ponad 100 wyjątkowych projektów kapituła konkursu wyselekcjonowała najlepsze propozycje łączące w sobie wyjątkowy design, ergonomię i funkcjonalność. Nie mniejsze znaczenie miała również świadomość projektantów w zakresie rozwiązań technologicznych, o których wiedza jest niezbędna nierzadko już na etapie prezentacji prototypu klamki oraz drzwi.
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi wystawa ?Dobre Wejście? zaprezentuje zwycięskie prace: ?Ombre? Katarzyny Mikołajczyk, ?Light view? Pawła Postka, projekty Bogumiły Zawady i uhonorowaną wyróżnieniem specjalnym klamkę Bow autorstwa Przemysława Jana Majchrzaka.

Wystawa przedstawi również niespotykaną dotąd, opatentowaną przez DRE technologię projektowania i produkcji ramiaka krzywoliniowego w kategorii drzwi, oraz zdobywców wielu prestiżowych nagród za wzornictwo – klamki marki Domino. Na wystawie nie zabraknie niespodzianek dla gości. Czekają interesujące katalogi wystawy prezentujące ideę wydarzenia oraz projekty i sylwetki laureatów, jak również pamiątkowe przypinki z hasłami wystawy: ?Gdy stoisz w drzwiach jesteś w ramce ? powinna do Ciebie pasować?; ?Rączka klamce opadła ? to na dzień dobry!?; ?To jest jak drzwi bez klamki i klamka bez drzwi ? ładne, ale co z tego??; ?Drzwiami czy oknem ? bez klamki ani rusz?; ?Wiesz dlaczego tutaj jestem? ? świadomie otworzyłem właśnie Twoje drzwi?.

Wystawa “Dobre Wejście? dostępna do 27 października 2013: Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi; IV piętro, Centrum Festiwalowe, Targowa 35, Łódź. Więcej informacji oraz katalog wystawy na: www.dobre-wejscie.pl

Źródło DOMINO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy