wiadomości branżowe

Pierwsze miejsce dla KF500 w Plus X Award

Teaser

“Bardziej niż przeszłość interesuje mnie przyszłość, ponieważ właśnie tam zamierzam żyć” – powiedział kiedyś Albert Einstein. Właśnie tę maksymę obrali za swoje motto twórcy Plus X Award ? jednej z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie technologii, sportu i produktów lifestyle?owych. W tegorocznej edycji, odbywającego się już od dekady konkursu, tytuł ?produkt roku? w kategorii materiałów budowlanych został przyznany systemowi okien PCV i PCV-aluminium KF500 firmy Internorm.

KF 500 to nowatorskie rozwiązania techniczne i bardzo nowoczesny, minimalistyczny design. Okna te są wyposażone w innowacyjny system ryglowania I-tec, w którym za prawidłowe ryglowanie nie odpowiadają już wystające sworznie, lecz wbudowane klapki. Klapki ryglujące są połączone w niewidoczny sposób ? w komorach profilu skrzydła. Ułatwia to między innymi utrzymanie czystości: nieliczne elementy ryglujące w skrzydle prawie nie wystają, a pomiędzy nimi znajduje się gładka, łatwa do mycia powierzchnia z PCV.

Okna KF 500 wyróżniają się nie tylko tym, że nie widać w nich elementów ryglujących, ale także o 30% mniejszą szerokością profili ościeżnicy i skrzydła (80 mm) oraz utrzymanym w stylistyce wysmakowanego minimalizmu wyglądem od wewnątrz i od zewnątrz. Po wewnętrznej stronie okna KF 500 nie ma widocznej listwy przyszybowej, a od zewnątrz zarówno skrzydło, jak i przeszklenie stałe zawsze wyglądają identycznie. Większa powierzchnia szkła sprawia, że do pomieszczenia wpada więcej światła

Dzięki dostępnej w standardzie klasie odporności na włamanie WK2 / RC2N (bez blokowanej klamki) okna KF 500 zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa bez ograniczenia funkcjonalności. Opcjonalnie okno można wyposażyć we wbudowany wentylator elektryczny I-tec z odzyskiem ciepła 86% i filtrem przeciwpyłkowym. Okna KF 500 są dostępne także z potrójnym oszkleniem SOLAR+, jednak nawet z oszkleniem seryjnym osiągają doskonałą izolacyjność cieplną Uw = 0,69 W/m2K.

Nagroda w Plus X Award to kolejne wyróżnienie przyznane w tym roku modelowi KF500. Już w styczniu ten nowatorski system okien otrzymał ?Nagrodę za innowacyjny produkt 2013?, przyznaną przez Federalny Zespół Renowacji Starego Budownictwa w ramach międzynarodowego konkursu ?Praktyczne Zagadnienia Starego Budownictwa ? Nagroda za Innowacje?. KF500 zostało też wyróżnione przez polskie środowisko branżowe: portal Oknotest.pl przyznał temu modelowi pierwszą nagrodę konkursie ?Fenestra Aurea? (Złote Okno) w – najważniejszej z punktu widzenia organizatorów – kategorii “Technika okienna i montaż”.

Więcej informacji na:

http://www.okna-pasywne.pl/

Źródło INTERNORM. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #ROCKWOOL