wiadomości branżowe

Ceny działek budowlanych w Polsce: najtaniej na Podkarpaciu

Warszawa, Kraków, Poznań ? to w tych stolicach województw działki budowlane były w ostatnich miesiącach najdroższe. Najtańsze odnotowano w Gorzowie Wielkopolskim ? ustalił Bankier.pl na bazie danych z serwisu otodom.pl.

Jak wynika z danych udostępnionych przez serwis otodom.pl ceny działek budowlanych zlokalizowanych w miastach wojewódzkich kształtują się w przedziale od 70 do nawet ponad 700 zł/mkw. Najdroższe działki oferowane są w Warszawie, a najtańsze w Gorzowie Wielkopolskim.

Jeżeli natomiast wziąć pod uwagę średnie ceny dla całych województw, to okażą się one znacznie niższe niż w ich stolicach. Ceny działek  na terenach podmiejskich, gdzie metr kwadratowy oferowany jest za 40-110 zł. Najdroższe grunty znajdziemy w województwie mazowieckim, najtańsze natomiast w podkarpackim.

? Są w Polsce takie miasta, w których za cenę działki budowlanej można by kupić mieszkanie, a nawet dwa ? mówi Zuzanna Brud, ekspert Bankier.pl. ? O ile w dużych miastach wysokie ceny działek mogą skłaniać niezdecydowanych do zakupu mieszkania, o tyle niższe ceny gruntów na terenach podmiejskich zachęcają już do zakupu działki i postawienia na niej domu.

? Popularny dylemat ?dom czy mieszkanie? może okazać się prostszy do rozstrzygnięcia już w przyszłym roku. Jeśli deweloperzy ? podobnie jak w czasie trwania programu ?Rodzina na swoim? – będą upierali się przy raz zaproponowanych cenach, możemy doczekać się klimatu bardziej sprzyjającego budowie domu ? mówi Malwina Wrotniak z Bankier.pl.

Więcej na ten temat: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-dzialek-budowlanych-w-Polsce-lipiec-2013-2899080.html

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #celu   #Corporate Identity   #Moim Allegro   #uk