wiadomości branżowe

Jesion: piękny rysunek słojów

Teaser

Dąb, jesion i buk ? sama nazwa tych drzew budzi pozytywne skojarzenia z polskimi lasami. Potrzeba otaczania się naturalnymi materiałami sprawia, że wyjątkowo dobrze czujemy się, kiedy aranżacja jest wykończona np. drewnem. Każdy gatunek posiada swój charakter ? jesion to drewno o niezwykłym rysunku słojów, wyjątkowej twardości i? bogatej symbolice.

Magia drzewa

Jesion zaliczany jest do wyjątkowo cennych i szlachetnych gatunków rodzimych drzew liściastych. Jego obecność w europejskich lasach pobudzała wyobraźnię naszych przodków ? jesion występuje w różnych legendach i wierzeniach zarówno Skandynawów i Słowian, w których przypisywano mu magiczne właściwości. Trochę tej magii da się przenieść do wnętrza ? kojarzony ze spokojem i duchową równowagą, posiada wyjątkowo trwałe drewno, które znajduje wiele zastosowań od oklein, przez meble aż po podłogi.

Spojrzenie techniczne

Właściwości techniczne drewna jesionowego sprawiają, że znajduje się ono w czołówce rodzimych  gatunków. Ciężkie, twarde i wytrzymałe jest  stosowane przy budowie łodzi, maszyn, wagonów, a nawet? samolotów. ? Jesionowe drewno, dzięki długowłóknistej strukturze jest bardzo giętkie i sprężyste. Jego twardość stawia go w jednym szeregu z najpopularniejszym dębem. Dostępny jest zarówno w formie parkietu, desek litych i wielowarstwowych. Te ostatnie z powodzeniem można stosować na ogrzewaniu podłogowym. Ze względu na wyrazisty rysunek słojów, to gatunek dla tych, którzy lubią wzór drewna i chcą nadać wnętrzu trochę więcej dynamiki. ? podpowiada Katarzyna Wątor, ekspert marki Kopp ? Podłogi Naturalnie Doskonałe.

Jesion ? mistrz dekoracji

Jesion to gatunek, który odznacza się wyjątkowo dekoracyjną strukturą wąskich i wyraźnie zarysowanych słojów. Naturalny posiada interesującą paletę barw od szaro-brunatnej po biało-różową. Dodatkowe odcienie można uzyskać za pomocą barwienia woskami. Jesion alpejski to przykład najjaśniejszego koloru, który można uzyskać dzięki bieleniu desek. Inne kolory, które powstają dzięki woskowaniu to odcienie orzechowe i koniakowe, które pomogą stworzyć wnętrza domowe i przytulne.

Urządzając mieszkanie warto wziąć pod uwagę jesion, który jest połączeniem siły i subtelności ? jego rysunek posiada niepowtarzalny urok, a właściwości zapewnią podłodze trwałość na długie lata. Drewniana podłoga zawsze dodaje wnętrzu niewymuszonej elegancji, a jesion może sprawić, że zyska ono wyjątkową atmosferę.

Źródło KOPP. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #ciep   #PLUS   #SILKA   #YTONG