wiadomości branżowe

Ruszył konkurs dla architektów i projektantów: ROCKWOOL ? FASADY BEZ OGRANICZEŃ

Teaser

Żeby wygrać wyjazd do Dubaju ? miasta wizjonerskiej architektury ? należy stworzyć nietuzinkowy projekt, wykorzystując panele elewacyjne ROCKPANEL lub system ociepleń ścian zewnętrznych ECOROCK FF.

II edycja konkursu ?Zmień wizję w projekt? kierowana jest do architektów i projektantów. Hasłem tegorocznej edycji konkursu jest ROCKWOOL ? FASADY BEZ OGRANICZEŃ. Podstawą zgłoszenia pracy do konkursu jest wykorzystanie paneli elewacyjnych ROCKPANEL i/lub systemu ociepleń ECOROCK FF w koncepcji architektonicznej bądź projekcie przeznaczonym do realizacji.

ROCKWOOL ? FASADY BEZ OGRANICZEŃ

Panele ROCKPANEL, które były tematem przewodnim I edycji konkursu, stosowane są do tworzenia fasad, elementów ozdobnych wokół dachów oraz elementów wykończeniowych w budynkach. Firma ROCKPANEL, stanowiąca część Grupy ROCKWOOL, zajmuje się produkcją przyjaznych dla środowiska płyt do okładzin zewnętrznych ze skalnej wełny mineralnej. ? ROCKPANEL to interesujący materiał, m.in. dlatego zdecydowałem się na udział w I edycji konkursu. Lekka, szkieletowa konstrukcja materiałów fasadowych daje duże możliwości dla innowacyjnych rozwiązań. Było to widać po poziomie nadsyłanych prac ? opowiada Piotr Bełtowski z pracowni Arkus, jeden z laureatów ubiegłorocznej edycji Zmień wizję w projekt.

W 2013 uczestnicy mają jeszcze większe możliwości wykazania się kreatywnością, wyobraźnią i umiejętnościami. Do dyspozycji dano im również kompletny system ociepleń ścian zewnętrznych – ECOROCK FF. W systemie ECOROCK FF dostępna jest bogata paleta barw tynków i farb. Gama ponad 160 kolorów, a także wiele struktur i granulacji tynków daje możliwość realizacji wszystkich, nawet najśmielszych pomysłów w tworzeniu elewacji. ? Architektura w Polsce jest wciąż bardzo zachowawcza, a nietuzinkowe projekty dopiero kiełkują. Takie konkursy pomagają to zmienić ? dodaje Piotr Bełtowski.

Projekty można zgłaszać w dwóch kategoriach:

  1. Projekty budynków z fasadami wentylowanymi z wykorzystaniem rozwiązań ROCKPANEL
  2. Projekty budynków z wykorzystaniem systemu ociepleń ścian zewnętrznych ECOROCK FF.

Konkurs obejmuje obiekty użyteczności publicznej, edukacyjne, oświatowe, komercyjne oraz budynki mieszkaniowe wielorodzinne. Z konkursu wyłączone są budynki jednorodzinne.

Dla najlepszych mekka architektów – Dubaj

Główna nagroda w konkursie ? wyjazd do Dubaju ? zostanie przyznana czterem laureatom. Dubaj to leżące w Zjednoczonych Emiratach Arabskich miasto słynące na całym świecie z najbardziej nowatorskich i ambitnych rozwiązań architektonicznych. Jest jednym z najbardziej oszołamiających rozmachem metropolii, gdzie marzenia architektów są możliwe do zrealizowania dzięki olbrzymim środkom inwestycyjnym.

Cztery równorzędne nagrody przyzna Jury konkursu w składzie:

Przewodniczący Jury:

Prof. Marian Fikus, Laureat Honorowej Nagrody SARP w 2008 roku. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, członek Komitetu Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk, czynny członek Polskiej Akademii Umiejętności. Prowadzi własną pracownię, Studio Fikus.

Członkowie Jury:

  • Arch. Zbigniew Maćków, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Kingston University School of Architecture w Londynie, przewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów, od 1995 roku prowadzi własne biuro architektoniczne Maćków Pracownia Projektowa.
  • Mariusz Wasilewski, Manager ds. Kluczowych Projektantów ROCKWOOL Polska
  • Tomasz Forjasz, Lider Działu Sprzedaży ECOROCK, ROCKWOOL Polska

Przewidziano także nagrodę dla projektu, który zdobędzie największą ilość głosów przyznanych przez Internautów w głosowaniu, które odbędzie się na stronie www.konkurs.rockwool.pl.

Termin przesyłania prac: do 30.09.2013 r.

Planowane ogłoszenie wyników: do 14.10.2013 r.

Patroni medialni konkursu: Zawód: Architekt, Architektura Murator, Architektura & Biznes

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie www.konkurs.rockwool.pl.

< 240916" >

Źródło ROCKWOOL. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy