Budownictwo wiadomości branżowe

Projekt Garda z pracowni Lipińscy Domy został nagrodzony w konkursie Muratora ?Energooszczędny Dom Dostępny 2013?

Teaser

30 stycznia na targach Budma w Poznaniu, biuro architektoniczne Lipińscy Domy otrzymało honorowe wyróżnienie dla projektu domu energooszczędnego Garda (DCP310) w organizowanym przez Murator konkursie pod nazwą ?Energooszczędny Dom Dostępny 2013?.

Kryteria ogłoszonego przez Murator konkursu były niełatwe do spełnienia i stanowiły nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych architektów. Przede wszystkim, projekt domu konkursowego miał być jednorodzinny, wolnostojący, o powierzchni do 150 m2, o kosztach budowy nie przekraczających 500 tys. zł netto w stanie developerskim, i o zapotrzebowaniu na energię do ogrzewania i wentylacji nie większym niż 40 kWh/(m2rok). Kryterium zapotrzebowania na energię było niezmiernie ważne, gdyż spośród wielu zgłoszonych do konkursu propozycji, pozwoliło wyłonić te domy, które przeszły pozytywnie weryfikację jury, w skład którego wchodzili m.in. inżynierowie, którzy wcześniej formułowali wytyczne dla NFOŚiGW.  Projekt Garda (DCP310) uzyskał znacznie niższy od założonego wynik zapotrzebowania na energię użytkową, tylko 25,9 kWh/m2/ rok ). Dom jest także bardzo wygodny i funkcjonalny,  zaprojektowany z myślą o efektywnym wykorzystywaniu światła słonecznego o każdej porze dnia w poszczególnych pomieszczeniach. Poza tym, koszty jego wykonania także okazały się  znacznie niższe od założeń konkursowych, gdyż dom według nagrodzonego projektu można wybudować już od 370 tys. zł netto w stanie developerskim, co docenił organizator konkursu, podkreślając w uzasadnieniu, że wyróżnienie należy się ?za wykazanie, że stosując typowe rozwiązania, można uzyskać satysfakcjonujący efekt energetyczny?.

Wyróżniony projekt energooszczędny Garda (DCP310) jest szczególnie atrakcyjną propozycją dla inwestorów zainteresowanych skorzystaniem z dopłat NFOŚiGW, gdyż przeszedł wszechstronną weryfikacją pod kątem zapotrzebowania energetycznego i z całą pewnością spełnia kryteria programu. Kupić go można w biurze Lipińscy Domy: http://projekty.lipinscy.pl/Garda/.

 

Dodatkowe informacje:(71) 354 59 49

WWW: www.lipinscy.pl (Projekty domów)

Dystrybucja: Prestige SEO

< 235925" >

Źródło M&L Lipińscy DOMY. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy