wiadomości branżowe

Nowoczesne wzornictwo ? hojne w komforcie

Design to z założenia atut współczesnych mebli. Niestety bardzo często jest on odarty z praktycznych i funkcjonalnych dodatków, do których przyzwyczaiły nas tradycyjne zestawy wypoczynkowe. A co najgorsze, również z wygody siedzenia. Stereotyp ten poddają w wątpliwość projektanci NewLook, a kolekcja Exit I jest tego doskonałym przykładem.

Znany holenderski projektant i twórca mebli Gerrit Rietveld zakładał, że siedzenie powinno być czynnością wymagającą naszej atencji i wysiłku. Trudno jednak się ku tej tezie przychylić, szukając zestawu wypoczynkowego do własnego salonu czy pokoju dziennego. Poza linią wzorniczą, która ma decydujący wpływ na naszą decyzję zakupową, tuż obok znajduje się wygoda siedzenia oraz praktyczne dodatki.

Design w puzzlach

Nowoczesna formuła oraz modułowość kolekcji Exit I daje niemal nieograniczone możliwości od aranżacji kompaktowych po rozwiązania w rozmiarze XXL. Czternaście elementów, a wśród nich sofy, pufy, leżanki, moduły narożne uzupełnia przestronna pufa oraz oryginalny stolik kawowy, nawiązujący nie tylko stylem, ale i obiciem do całej kolekcji. Korpus mebli został pokryty poduszkami, co nadaje mu miękkości, a wnętrzom przytulności. To jednocześnie zaproszenie do zabawy kolorem i tkaninami (lub też do wyboru skórami), które można zestawiać w przyjemnych połączeniach.

Nowe przyjemności

Nowoczesne wzornictwo, aby się obronić wymaga naszym zdaniem równoważącej go dozy komfortu i funkcjonalności. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek kolekcję, która pozwala odnaleźć, a nawet odczuć na własnej skórze nowe możliwości spędzania wolnego czasu ? mówi Maciej Melwiński, Specjalista ds. Marki NewLook i HF Helvetia Furniture. Ruchome podłokietniki, które w niezwykle elastyczny sposób pozwalają się regulować, a także zarezerwowana dotychczas do tradycyjnych kolekcji funkcja spania oraz przechowywania pościeli z pewnością  pozwalają Exit I więcej niż dobrze się prezentować.

Źródło IMS GROUP. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Classen Megaloc   #Piotr Ziele   #Product Manager   #uk