wiadomości branżowe

Alchemia osiągnęła najwyższy punkt

9 listopada na wieżach biurowych Alchemii – Aurum i Platinum - zawisła tradycyjna wiecha. Oznacza to, że pierwszy etap wielofunkcyjnego kompleksu powstającego w Gdańsku osiągnął swój najwyższy punkt. Prace budowlane nie zwalniają tempa, a otwarcie obiektu planowane jest na 1 października 2013 roku. Alchemia będzie najnowocześniejszym, wielofunkcyjnym obiektem biurowym w

9 listopada na wieżach biurowych Alchemii ? Aurum i Platinum – zawisła tradycyjna wiecha. Oznacza to, że pierwszy etap wielofunkcyjnego kompleksu powstającego w Gdańsku osiągnął swój najwyższy punkt. Prace budowlane nie zwalniają tempa, a otwarcie obiektu planowane jest na 1 października 2013 roku.

Alchemia będzie najnowocześniejszym, wielofunkcyjnym obiektem biurowym w Trójmieście. To inwestycja budowana dla ludzi i z myślą o ludziach, zwłaszcza tych, którzy cenią sobie aktywne życie.  – Mam nadzieję, że Alchemia przyczyni się nie tylko do podniesienia atrakcyjności naszego miasta i regionu w oczach potencjalnych inwestorów, ale dzięki swojej wielofunkcyjności, stanie się także integralnym miejscem pracy, rozwoju i spędzania wolnego czasu ? mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki TORUS, będącej deweloperem Alchemii.

Unikatowa fasada

Symboliczna wiecha, to moment szczególny dla każdej inwestycji. Prace budowlane wykonywane obecnie na obiekcie przez blisko 300 pracowników nie zwalniają jednak tempa. Stan surowy związany z elementami konstrukcji dachu zostanie osiągnięty w połowie listopada. Natomiast od początku miesiąca trwa już montaż fasady na wieżach biurowych. ? Od 5 listopada montujemy elementy fasady segmentowej złożonej ze szkła i aluminium ? mówi Marcin Frozyna z firmy TORUS, kierownik budowy AlchemiiPoszczególne elementy fasady przyjeżdżają na budowę w całości, dzięki czemu jest ona znacznie dokładniejsza od tradycyjnych rozwiązań. – Jej zaletą jest uniezależnienie od warunków atmosferycznych, dzięki czemu prace elewacyjne prowadzić można nawet przy ujemnych temperaturach ? dodaje Marcin Frozyna. Alchemia będzie jednym z pierwszym budynków w północnej Polsce z wykorzystaniem tego typu fasady. Podobny system zastosowano przy budowie wrocławskiej Sky Tower. Zakończenie montażu fasady planowane jest na koniec stycznia. Równolegle trwają prace na powierzchniach biurowych, garażowych oraz centrum rekreacyjno-sportowego, które powstanie w Alchemii.

Źródło Alchemia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy