wiadomości branżowe

Program Navigram dla architektów już na www.classen.pl

Od zwymiarowania pomieszczenia aż po wazon na stole ? Classen, renomowany producent podłóg i skrzydeł drzwiowych wewnętrznych uruchomił na swojej stronie internetowej program dla architektów pozwalający komponować w przestrzeni trójwymiarowej. Navigram jest już trzecim, obok konfiguratora wnętrz i programu Classen-Cad narzędziem przeznaczonym do projektowania wnętrz.

<

p>Navigram to narzędzie umożliwiające architektom stworzenie wizualizacji 3D wybranego pomieszczenia ze szczególnym uwzględnieniem paneli podłogowych i skrzydeł drzwiowych wewnętrznych firmy Classen. System pracuje w przeglądarce Internet Explorer przy włączonej opcji uruchamiania formatu ActiveX.

Navigram oferuje możliwość zaprojektowania sześciu pomieszczeń. Wygodne, intuicyjne menu pozwala na personalizację rozwiązania, począwszy od wymiarów pomieszczenia, kolorów ścian, poprzez wybór poszczególnych produktów ? w tym wypadku głównie paneli, drzwi i frontów meblowych Classen ? skończywszy na najdrobniejszych elementach, takich jak obrazy, lampy, czy kwiaty w doniczkach.

? W bazie Navigram znajduje się kilkaset produktów. Użytkownik może zmieniać parametry tych obiektów. W przypadku paneli można zmieniać dekory, wielkości, szerokości, długości, modele, kolekcje, czy nawet kierunek usłojenia. Podobnie jest z naszymi drzwiami czy frontami meblowymi. Aktualnie prowadzimy również rozmowy z producentami farb, czy wykładzin, aby móc kompleksowo projektować wnętrza swoich marzeń ? mówi Anna Lipus, kierownik ds. marketingu i reklamy Classen. 

Łatwość korzystania z oprogramowania sprowadza się do operacji ?chwyć i przenieś? jednego z elementów. Użytkownik uruchamia wybrany pokój na tzw. Plannerze (w przestrzeni trójwymiarowej), a następnie wprowadza tam różne obiekty 3D. Po wprowadzeniu obiektów na Planner można m.in. aranżować wnętrze pokoju, wyszukiwać obiekty wg podanej frazy, a następnie zapisać projekt w celu późniejszej modyfikacji.

Po tak zaprojektowanym pokoju można się swobodnie ?przemieszczać? i oglądać go z każdej strony pod wybranym kątem. Navigram pozwala również wygenerować raport zawierający informacje o ilości i cenie poszczególnych produktów wprowadzonych do Plannera z podsumowaniem.

Całość rozwiązania oparto na sprawdzonych systemach komputerowego wspomagania projektowania i zarządzania procesami wytwórczymi CAD.

Navigram jest już trzecim narzędziem producenta przeznaczonym do projektowania wnętrz. Classen oferuje również konfigurator wnętrz, program pozwalający samodzielnie zaprojektować kuchnię, salon, pokój dziecięcy lub sypialnię w technologii 2D oraz Classen-Cad, czyli bazę produktów on-line firmy w różnych formatach, w tym najbardziej popularnych do obróbki 3D.

System Navigram znajduje się na stronie www.classen.pl. Narzędzie dostępne jest również w języku angielskim.

 

Źródło Classen|RuckZuck. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #First Data   #Maciej Bro   #Marcin Pi   #Thomson Reuters