Budownictwo

Meble z Indii

Meble z Indii

Autorem artykułu jest Agnieszka Bartoszewska

Kilka słów o meblach z Indii
Indie to nie tylko przyprawa curry, wspaniała indyjska herbata, ryż i kurczak curry i miliony mieszkańców w ogromnych miastach jak Delhi, Kalkuta czy Bombaj. Indie to nie tylko przepiękne kobiety i przystojni mężczyźni. Indie to również nie tylko hinduizm i Ganges. Indie to również wspaniała kultura, rękodzieło i wyjątkowe meble orientalne.

Meble robione w Indiach to zwykle ręcznie robione meble z prawdziwego drewna, a nie ze sklejki, która jest tak popularna w Polsce. Na powierzchni np. szafy można zobaczyć fantastyczne zdobienia, ręcznie rzeźbione sceny z życia hinduskich bogów, a nawet starannie wykonane obrazy przedstawiające zasady kamasutry, która dla Hindusów jest prawdziwą sztuką i wielkim rytuałem miłosnym oraz duchowym.

Dekoracje, które pokrywają meble indyjskie, nie tylko szafy ale i stoły i regały, są bardzo czasochłonne i wymagają mnóstwa pracy i staranności. Efekt, który uzyskuje się po wielu godzinach pracy jest wart praktycznie każdej ceny. Wspaniałe rzeźby i wzory pokrywające ściany i podstawy mebli indyjskich są bardzo rzadko spotykane w Europie. Motywy zaczerpnięte z kultury hinduskiej i hinduizmu, często niezrozumiałe dla Europejczyków, wprawiają w wielki zachwyt i zdumienie, że ludzkie ręce są w stanie wykonać tak piękne meble.

Coraz częściej zdarza się, że Europejczycy kupują meble sprowadzane na zamówienie z Indii po to, aby poczuć te cudowne indyjskie klimaty i chociaż w taki sposób przenieść się do tego wyjątkowego i interesującego kraju, o którym wiemy tak niewiele.

Meble z Indii

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Domy z Finlandii