Budownictwo

Bramki obrotowe, furty stadionowe

Bramki obrotowe, furty stadionowe.

Autorem artykułu jest Michal Gierczak

Bramki obrotowe i furty stadionowe mogą służyć wyłącznie do opuszczania stadionu i nie mogą równocześnie pełnić roli wejść.
Bramki obrotowe powinny być wyposażone w blokady unieruchamiające skrzydła po otwarciu oraz blokady ewakuacyjne/antypaniczne. Bramy i furtki stanowiące część ogrodzenia zewnętrznego powinny zabezpieczać przejście do wysokości ogrodzenia tj. 2,5 m.

Bramki obrotowe i furtki wyjściowe ze stadionu powinny być pomalowane na jasny kolor (np. żółty). Bramy i furtki wyjściowe ze stadionu i wszystkie bramy prowadzące z obszarów dla widzów muszą otwierać się na zewnątrz w kierunku od widzów i nie mogą być zamknięte w czasie, gdy widzowie znajdują się na stadionie.

[img”>https://www.segmentowe.pl/wp-content/uploads/2012/04/BR2-TM.jpg[/img”>

W celu zminimalizowania zagrożenia przedostawania się osób nieupoważnionych należy stosować bramy i furtki o odpowiedniej wysokości oraz konstrukcji utrudniającej chwytanie lub oparcie nogi w celu wspięcia się oraz minimalizowania zagrożenia przedostawania się niepożądanych przedmiotów, tj. rac świetlnych, puszek, biletów, broni itd. na teren obiektu lub na zewnątrz.

Szerokość bramki obrotowe powinna wynosić w świetle co najmniej 2,4 m, a w przypadku zastosowania furtki jej szerokość powinna być nie mniejsza niż 0,9 m przy czym na drodze pożarowej szerokość ta powinna wynosić 1,2 metra. Ilość i szerokość bramki obrotowe i furtek wyjściowych ewakuacyjnych powinna być odpowiednia tj. umożliwiać ewakuację osób z obiektu przy założeniu, że na powierzchni poziomej drogą o szerokości 1,2 metra, w ciągu 1 minuty może swobodnie wyjść 100 osób, a na powierzchni ze stopnicami drogą o szerokości 1,2 metra w ciągu 1 minuty może swobodnie wyjść 79 osób. Należy zwrócić uwagę na bezpieczną ewakuację widzów niepełnosprawnych (np. na wózkach inwalidzkich).

Bramki obrotowe, furty stadionowe oraz kontrola dostepu – Gastop Sp. z o.o.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

0 0 vote
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments