wiadomości branżowe

Cennik ubezpieczeń mieszkania – grudzień 2011

Po raz drugi wspomagamy w wyborze kredytobiorców zmuszonych ubezpieczyć mieszkanie będące zabezpieczeniem długu wobec banku. Choć klient ma obowiązek kupić polisę, to prawie zawsze może samodzielnie wybrać firmę, która obejmie jego majątek ochroną. Różnice w cenach ofert są znaczące ? pisze analityk portalu Bankier.pl, Malwina Wrotniak.

W poprzednim miesiącu sprawdzaliśmy ceny ubezpieczenia dla nowych mieszkań w małych miejscowościach położonych nieopodal dużego miasta. Tym razem małżeństwo trzydziestolatków przymierza się do kupna mieszkania od dewelopera w około 150-tysięcznym mieście. To kryterium mogłoby spełniać Opole lub Płock i właśnie dla tych miejscowości sprawdzono ceny polis. O ile trzeba będzie powiększyć koszt kredytu zaciąganego na zakup mieszkania?

Zakładamy, że klienci banku postawili na ubezpieczeniowe minimum. Decydują się jedynie na ochronę mienia od ognia i innych zdarzeń losowych oraz, dodatkowo, na OC w życiu prywatnym, by nie pokrywać z własnej kieszeni ewentualnych strat wyrządzonych sąsiadom. Zarówno badane tu Opole, jak i Płock w przeszłości dotykała powódź, dlatego kredytobiorcy chcą się zabezpieczyć również na wypadek wielkiej wody.

Każdy punkt na mapie Polski dla ubezpieczyciela oznacza inny poziom ryzyka. W związku z tym wysokość składki za ubezpieczenia takich samych lokali, ale położonych w innych miastach, mają prawo się różnić. Postawienie w jednym szeregu Opola i Płocka pokazuje jednak, że nie jest to reguła. W opinii większości towarzystw obie lokalizacje są na tyle podobne, że w każdej z nich za polisę na takie samo mieszkanie płaciłoby się jednakową kwotę. Tylko cztery firmy zróżnicują składkę, trzy z nich na niekorzyść Opola. W Liberty Direct, Link4 i Warcie ubezpieczenie kosztuje tam o kilkadziesiąt złotych więcej, niż kosztowałoby w podobnym mieście niedaleko Warszawy. W InterRisk sytuacja jest odwrotna.

Więcej informacji w analizie przygotowanej przez analityka portalu Bankier.pl, Malwinę Wrotniak: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Cennik-ubezpieczen-mieszkania-grudzien-2011-2456454.html

 

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Cennik-ubezpieczen-mieszkania-grudzien-2011-2456454.html, może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Centrum Dekoral Professional   #JUSTIFY   #Kamila Adamczyk   #Malarz Roku Dekoral