wiadomości branżowe

Struktury podłóg według RuckZuck

O czym zdarza nam się zapominać wybierając panele? Jak wzmocnić pożądany efekt podłogi idealnej? Na co jeszcze, poza ceną, dekorem i parametrami, powinniśmy zwracać uwagę planując zakup paneli podłogowych? Eksperci firmy RuckZuck, jednej z największych w Europie sieci sprzedaży podłóg i drzwi, wyjaśniają, czym charakteryzują się oferowane w ich salonach struktury desek.

<

p>– Często zastanawiamy się, co sprawia, że podłoga przypomina heblowane, surowe deski, skąd efekt lśniącej, lub zupełnie matowej podłogi, albo dlaczego tak wyraźnie widoczne mogą być słoje drewna? Wszystko to jest zasługą struktur, jakimi pokryte są panele podłogowe. Ich nazwy nie zawsze są dla wszystkich pomocne, dlatego przygotowaliśmy krótki słownik, który mamy nadzieję, ułatwi wybór desek marzącym o idealnej podłodze – mówi Katarzyna Śliwińska, manager ds. marketingu i reklamy w RuckZuck.

Rodzaje struktur paneli podłogowych dostępnych w sklepach RuckZuck:

  1. Struktura drewna – jedna z najstarszych i jednocześnie najpopularniejszych struktur. Powierzchnia desek jest niejednolita i ryflowana. Panele podłogowe o strukturze drewna są zwykle bardzo atrakcyjne cenowo, czego przykładem jest kolekcja Adventure.
  2. Struktura synchroniczna – to struktura, w której tłoczenia pokrywają się ze słojami, a deski przypominają te z prawdziwego drewna do tego stopnia, iż trudno odróżnić je od podłóg drewnianych. Strukturą synchroniczną pokryte są zwykle panele w dębowych dekorach – w salonach RuckZuck m.in. w kolekcji Discovery.
  3. Struktura chromezone – zmodernizowana wersja struktury synchronicznej, w której matowa powierzchna desek posiada, wzorem drewna, srebrzysty połysk w tłoczeniach. Zróżnicowany stopień połysku struktury sprawia, iż w zależności od kąta padania światła, podłoga za każdym razem prezentuje się wyjątkowo efektownie. Tak jest m.in. w przypadku paneli z kolekcji Extravagant.
  4. Struktura handscraped – panele o strukturze handscraped przypominają heblowane, ręcznie dłutowane deski. Podłoga sprawia wrażenie wykonanej z surowego, naturalnego drewna. Strukturą handscraped wyróżnia się kolekcja o tej samej nazwie (Handscraped) marki Wiparquet.

Struktury synchroniczne, handscraped i chromezone często występują w duetach. Taki swoisty „mix” struktur widoczny jest np. w marce desek Wiparquet w linii o nazwie Authentic Timber, w której połączone zostały struktury synchroniczna i handscraped. W rezultacie panele prezentują się elegancko i naturalnie. W tym wypadku różnica między prawdziwą deską drewnianą a panelem jest niemal niezauważalna.   

– Panele o strukturach nadających deskom naturalny wygląd posiadają zwykle krawędzie wykończone tzw. v-fugą lub są węższe o standardowych, co dodatkowo wzmacnia efekt naturalnie drewnianej podłogi – dodaje Katarzyna Śliwińska – Oferowane przez nas panele podłogowe nie tylko wizualnie przypominają te z naturalnego drewna, ale są równie trwałe. Wysoka jakość podłóg, szeroki wachlarz dekorów oraz struktury odwzorowujące powierzchnie drewniane sprawiają, że panelami z naszych salonów możemy się cieszyć długie lata.

Na rynku znajdują się również panele o całkowicie gładkiej powierzchni, które przeznaczone są do mało użytkowanych pomieszczeń mieszkalnych, a ich zakup wiąże się ze stosunkowo niewielkim wydatkiem.

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych cenionej na rynku firmy Classen. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck oferują również transport oraz montaż zakupionych podłóg i drzwi. 

 

# # #

 

Informacje o RuckZuck:

RuckZuck to marka salonów oferujących produkty Classen – wiodącego producenta podłóg, drzwi i artykułów wykończeniowych. Koncept biznesowy RuckZuck powstał w 2004 roku w centrali firmy Classen w Niemczech.

W tym samym roku w Polsce została założona spółka RuckZuck.biz, która zajęła się rozwojem Systemu Partnerskiego RuckZuck na terenie Polski oraz w pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Salony sieci działają obecnie w następujących krajach: Polska, Czechy, Słowacja, Łotwa, Litwa, Ukraina, Białoruś, Węgry i Rumunia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.ruckzuck.pl

Źródło Classen|RuckZuck. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy