wiadomości branżowe

Piękno dekoracyjnych struktur

Odkryj efekty dekoracyjne na farbach strukturalnych marki Sigma Coatings

Jak zmienić zwykłą ścianę w zaskakujący i stylowy element we wnętrzu? Wystarczy odkryć możliwości produktów strukturalnych marki Sigma Coatings. Dzięki nim stworzymy efekty dekoracyjne, które obdarzą wnętrze zaskakującym charakterem.

 

Zazwyczaj pozostawiamy je gładkie i matowe. Ewentualnie czasem zyskują satynowy blask. Ściany najczęściej jednak pozostają tylko barwnym tłem dla właściwej, wnętrzarskiej kompozycji. Wbrew pozorom możemy z łatwością sprawić, że to właśnie one będą grać pierwsze skrzypce w pomieszczeniu.

W tym celu warto poznać możliwości strukturalnych farb marki Sigma Coatings. Wśród nich znajdziemy m.in. Sigma Kwarts, innowacyjną farbę kwarcową, wyróżniającą się doskonałą plastyką, a tym samym umożliwiającą kreowanie najróżniejszych wzorów oraz faktur dekoracyjnych. Jednocześnie – po całkowitym wyschnięciu – produkt tworzy bardzo wytrzymałą powłokę, odporną na uszkodzenia mechaniczne, która świetne współpracuje z emulsjami dekoracyjnymi Sigmulto Metallic oraz Sigmulto Expression (a także innym farbami marki). Pierwsza z nich nadaje malowanej powierzchni bardzo oryginalny, metaliczny wygląd. Druga natomiast charakteryzuje się bardzo długim czasem otwartym i wspaniale sprawdza się przy tworzeniu barwnych deseni i efektów. Przyjrzyjmy się więc temu, jak tworzyć strukturalne efekty dekoracyjne oraz kreować przestrzeń przy wykorzystaniu farb Sigma Coatings.

 

Galeria Art – Z romantyczną nutą

„Galeria Art” to świetny pomysł dla osób marzących o odrobinie romantyzmu we wnętrzu – szczególnie dobrze sprawdza się w kameralnych i klasycznych kompozycjach. Można go stosować zarówno na powierzchni całych ścian, jak i na pasach lub borderach. Aby uzyskać efekt, należy rozpocząć od nałożenia warstwy Sigma Kwarts za pomocą pacy metalowej na odpowiednio przygotowaną ścinę. Następnie przy użyciu małej szpachelki metalowej formujemy różyczki, delikatnie wyciskając farbę. Po przeschnięciu Sigma Kwarts nakładamy na nią pierwszą warstwę Sigmulto Expression, którą lekko rozcieramy gąbką. Ostatnim etapem jest podkreślenie różyczek. W tym celu barwimy je na wybrany kolor za pomocą małego pędzelka.

 

Piaskowa Iluzja – Naturalne inspiracje

Efekt dekoracyjny, który do złudzenia przypomina naturalny piasek, poruszany przez wiatr? „Piaskowka Iluzja” z pewnością przypadnie do gustu osobom, ceniącym naturalne inspiracje we wnętrzach. Faktura ta jest szczególnie polecania do wnętrz w stylu eco. Tworzenie efektu rozpoczynamy od nałożenia metalową pacą warstwy farby kwarcowej Sigma Kwarts. Następnie wciąż plastyczną farbę rozcieramy pacą w taki sposób, aby wzór był ustawiony pod kątem 45 stopni w stosunku do dolnej granicy ściany. Kiedy powłoka wyschnie, rozpoczynamy wcieranie wybranego koloru emulsji Sigma Indurin za pomocą gąbki, po czym powtarzamy tę czynność, wykorzystując inny kolor. Na koniec dodajemy trzeci kolor, wcierając go miejscowo.

 

Metaliczne Kafle – Piękno geometrycznych form

Efekt dekoracyjny „Kafle” polecany jest przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz. Z jednej strony skutecznie urozmaica powierzchnię gładkich, ascetycznych ścian. Z drugiej natomiast nie zaburza odważnego charakteru modernistycznych projektów. Jego wykonanie wymaga nieco więcej wysiłku, ale efekt jest zdecydowanie wart trudu. Pracę rozpoczynamy od nałożenia grubej warstwy Sigma Kwarts i jej równomiernego roztarcia na powierzchni ścian. Potem – zanim farb wyschnie – wycinamy mała szpachelką skośne pasy, tworząc w ten sposób wzór karo. Gdy powłoka odpowiednio wyschnie, malujemy ja farbą Sigmatex Superlatex i ponownie czekamy na wyschnięcie. Następnie wybranym kolorem Sigmulto Metallic pokrywamy powierzchnię samych kafli, nadając im wyrazisty, metaliczny błysk. Na koniec, aby wzmocnić efekt, całość pokrywamy dodatkową warstwą farby Diamentowa Kolekcja Perłowa Poświata z oferty marki Dekoral Fashion.

 

Zorza polarna – Delikatne impresje na ścianach

Aby wprowadzić do wnętrza przyjemny, lekko rozmarzony nastrój, warto wykorzystać efekt dekoracyjny „Zorza Polarna”. Inspirowany twórczością impresjonistów, doskonale sprawdzi się w salonach oraz sypialniach. Stosując go, należy jednak zachować ostrożność – zbyt duża powierzchnia pokryta tym efektem może być męcząca dla wzroku. Aby stworzyć „Zorzę Polarną”, będziemy potrzebować farby Sigma Kwarts w dwóch kolorach (np. bieli i fiolecie). Obydwie barwy nakładamy jednocześnie za pomocą małej szpachelki lub płaskiego pędzla. Następnie sięgamy po dużą, metalową pacę i przecieramy kolory, żeby stworzyć gładkie przejścia barw i jednocześnie wygładzić powierzchnię ściany.

 

Retro – Z minionej epoki

„Retro” to ciekawa propozycja dla osób, marzących o stworzeniu klimatycznego wnętrza, sprawiającego wrażenie jak gdyby pochodziło z minionych czasów. Imitacja starego, niedokładnie zatartego tynku skutecznie doda wnętrzu lat i obdarzy je niepowtarzalnym charakterem. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, rozpoczynamy od nałożenia grubej warstwy Sigma Kwarts, po czym przechodzimy do lekkiego przecierania powierzchni – robimy to delikatnie, bez silnego naciskania na ścianę, aby zbytnio nie wygładzić faktury. Gdy powłoka będzie już wystarczająco sucha, zaczynamy nakładanie Sigmulto Expression za pomocą płaskiego pędzla. Następnie przecieramy całość suchą gąbka, a potem drugą (wilgotną) delikatnie przecieramy wypukłości, usuwając z nich część farby.

 

Więcej efektów dekoracyjnych znajdziemy na stronie Akademii Technik Malarskich:

http://www.atm.edu.pl/efekty_dekoracyjne,farby_strukturalne.xml

Źródło Dekoral Professional. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy