wiadomości branżowe

Cennik ubezpieczeń mieszkania

Nie ma kredytu na mieszkanie bez ubezpieczenia. Wykupienie polisy dla nieruchomości zabezpieczającej kredyt to wymóg stawiany przez bank. To, ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie mieszkania, zależy już od klienta ? pisze analityk portalu Bankier.pl, Malwina Wrotniak.

Co miesiąc Bankier.pl publikuje ranking kredytów hipotecznych najbardziej atrakcyjnych dla różnych profili klienta. Ale wydatki związane z kupnem mieszkania nie kończą się na kosztach kredytu. Dodatkowym, corocznym obciążeniem domowego budżetu będzie choćby ubezpieczenie nieruchomości. Bank nakazuje ubezpieczyć mieszkanie, ale nie decyduje za klienta, która firma obejmie je ochroną. Pochopne podjęcie decyzji może sporo kosztować – ceny podobnych produktów różnią się nawet o kilkaset złotych.

W listopadowym rankingu kredytów hipotecznych porównano oferty dla bezdzietnego małżeństwa kupującego 80-metrowe deweloperskie mieszkanie w małej miejscowości położonej nieopodal dużego miasta. Ile przyszłoby im zapłacić za roczne ubezpieczenie mieszkania? Portal Bankier.pl sprawdził to dla dwu profili klienta.

Po pierwsze, zestawiono ceny polis zaproponowane klientowi, który szuka prostego ubezpieczenia mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych, dodatkowo sięgając po OC w życiu prywatnym z obawy przed na przykład konsekwencjami zalania mieszkania sąsiadów.

W tym wariancie końcowe ceny dopasowanych do potrzeb takiego klienta ubezpieczeń wahają się mocno. Ponad połowa towarzystw za ochronę w tym lub zbliżonym zakresie każe sobie zapłacić kwotę pomiędzy 300 a 350 zł.

Więcej informacji w artykule  przygotowanym przez analityka portalu Bankier.pl, Malwinę Wrotniak: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Cennik-ubezpieczen-mieszkania-2446201.html

 

 

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Cennik-ubezpieczen-mieszkania-2446201.html, może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy