wiadomości branżowe

?Ocieplenie od wewnątrz? ? relacja z konferencji dla zarządców nieruchomości w Warszawie

W konferencji o ocieplaniu obiektów od wewnątrz, zorganizowanej przez Xella Polska, uczestniczyło ponad 60 osób. W spotkaniu, które odbyło się 20 października w Warszawie, wzięli udział przede wszystkim zarządcy nieruchomości, ale również architekci i przedstawiciele mediów.

Uczestnicy konferencji mieli okazję poznać ogólne zasady i możliwości zastosowania ocieplenia od wewnątrz. Wiedza ta jest przydatna przy podejmowaniu decyzji dotyczących zarządzania nieruchomościami. Ocieplanie od wewnątrz można zastosować w przypadku obiektów o dużej wartości historycznej i architektonicznej, w sytuacji ograniczenia praw własności, czy też konfliktu interesów – a więc wtedy, gdy elewacja zewnętrzna nie powinna ulec zmianie.

– Ze względu na potrzebę poprawy parametrów cieplnych wielu kamienic czy osiedli z wielkiej płyty zagadnienia związane z ociepleniem od wewnątrz cieszą się dużym zainteresowaniem wśród zarządców nieruchomości. Wielu z nich chce dowiedzieć się jak najwięcej o poprawie warunków termicznych budynku, gdy izolacja od zewnątrz nie jest możliwa. Dzięki uczestnictwu w konferencji mogli pogłębić swoją wiedzę na ten temat – mówi Piotr Harassek, Junior Product Manager SILKA YTONG.

Prelegenci omówili zagadnienia związane z fizyką budowli oraz szczegółową analizą zjawisk zachodzących w przegrodach przy ociepleniu od wewnątrz. Przedstawione zostały również systemy ocieplania od wewnątrz – ze szczególnym uwzględnieniem specyfikacji i właściwości mineralnych płyt YTONG MULTIPOR.

Wideo-relacja z konferencji w Warszawie jest dostępna na: http://www.youtube.com/watch?v=XAmL60K_6p0
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu.

Informacja o YTONG MULTIPOR
Mineralne bloczki YTONG MULTIPOR są złożone z naturalnych surowców: wapna, piasku, cementu i wody. Materiał ten cechuje wysoka izolacyjność termiczna, niepalność (klasa reakcji na ogień A1) oraz bardzo dobra paroprzepuszczalność. Zastosowanie bloczków YTONG MULTIPOR zmniejsza straty ciepła budynku oraz pomaga w regulacji wilgotności pomieszczeń.

###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 12 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.akademiamurowania.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Źródło Xella Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Ekonomista Bankier   #PKB   #Stanach Zjednoczonych   #Stanami Zjednoczonymi