wiadomości branżowe

Jak ubezpieczyć mieszkanie krok po kroku

Ubezpieczenie mieszkania to, przy dobrych wiatrach, kwestia kilku minut. Nie idzie jednak o zakupy na czas, ale o wybór produktu dopasowanego do potrzeb, a przy tym niedrogiego. Na co zwrócić uwagę, ubezpieczając nieruchomość?

Oferta polis na mieszkanie jest bogata. Duży wybór ucieszy niektórych, a innym utrudni zadanie – bo jak wybierać spośród kilkudziesięciu ofert, z których każda, jak deklarują dostawcy, jest najlepsza? Sposobem na zawężenie obszaru poszukiwania może być skorzystanie z internetowych porównywarek, rekomendacji znajomych albo bazowanie na własnych, pozytywnych doświadczeniach. Jak zweryfikować, czy wytypowana w ten sposób polisa faktycznie będzie właściwa? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Podpisując umowę ubezpieczenia, otrzymamy polisę i tzw. Ogólne Warunki Ubezpieczenia – kilka kartek szczegółowej charakterystyki ubezpieczenia. OWU to dokument powszechnie dostępny – dostaniemy go w siedzibie ubezpieczyciela albo na jego stronie internetowej. Z tego prawa dostępu warto korzystać.

Więcej informacji: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-ubezpieczyc-mieszkanie-krok-po-kroku-2416378.html. Przy powoływaniu się na analizę, prosimy o podanie źródła Bankier.pl.

Malwina Wrotniak
Analityk Bankier.pl
e-mail: [email protected]

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy