wiadomości branżowe

OVUM by Citterio ? Nowa seria ceramiki oraz mebli łazienkowych Sanitec KOŁO

W języku łacińskim słowo ovum oznacza jajko i doskonale odzwierciedla cechy wyróżniające nową serię na tle innych propozycji łazienkowego designu. To uniwersalna forma, będąca symbolem naturalnej perfekcji i drzemiących w przyrodzie sił witalnych. OVUM to zupełnie nowa kolekcja, stworzona dla Sanitec KOŁO przez światowej sławy projektanta, Antonio Citterio.

Charakterystyczny kształt jajka jest cechą dominującą nowej linii. Przez swoją wyrazistość i charakterystyczną formę, OVUM idealnie organizuje przestrzeń wokół siebie, nie pozostawiając złudzeń innym elementom wyposażenia wnętrza – produkty tej serii bezkonkurencyjnie grają bowiem pierwsze skrzypce w każdej aranżacji. Nadając jej oryginalny, nowoczesny wyraz, całkowicie reinterpretują układ łazienki.

Umywalki OVUM to królestwo owali. Można wybierać spośród wielu modeli – są jednoznacznie owalne, opływowe lub wpisane w prostokąt. Przystosowane do zwieszenia na ścianie, postawienia na blat lub szafkę.  Meble łazienkowe z tej serii można opcjonalnie wyposażyć w praktyczne relingi na ręczniki.

Muszla klozetowa i bidet występują w wersji wiszącej, idealnie łącząc funkcjonalność i styl. Nie zabrakło nowoczesnych rozwiązań, np. umożliwiających ekonomiczne spłukiwanie zredukowaną ilością wody. Kryte mocowania dodatkowo wzmacniają dekoracyjne właściwości ceramiki.

Linia OVUM zawiera w sobie wszystko, co kojarzy się z włoskim designem. Bezkompromisowy mariaż oryginalności i funkcjonalności, troska o najdrobniejsze detale, przywiązanie do jednolitych brył – niezależnie od mnogości elementów składowych poszczególnych produktów, KOŁO zadbało o to, by pozostawić wrażenie spójnej i klarownej całości.

Duch śródziemnomorskiej filozofii projektowania odbija się również w meblach łazienkowych. Z jednej strony do złudzenia przypominająca szlachetne drewno okleina i chrom, z drugiej – praktyczny system cichego domykania szuflad oraz odporność na wilgoć. Trudno pozbyć się wrażenia, że producent, we współpracy z topowymi projektantami, pomyślał naprawdę o wszystkim.

Źródło KOŁO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy