wiadomości branżowe

Światowy Dzień Czystych Rąk – z myślą o zdrowiu najmłodszych

15 października przypada Światowy Dzień Czystych Rąk. Ich regularne mycie, zwłaszcza przed posiłkami, to jeden z najważniejszych komunikatów o higienie, który przekazujemy naszym dzieciom. Warto wpajać dobre nawyki jak najwcześniej. Ułatwieniem jest wyposażenie łazienki w produkty przystosowane do potrzeb najmłodszych użytkowników.

W jaki sposób uzmysłowić dzieciom, że mycie rąk jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem zapobiegania chorobom? Wyposażenie łazienki w meble i urządzenia specjalnie przystosowanej do potrzeb maluchów, skutecznie pomoże w wyrobieniu u nich prawidłowych nawyków higienicznych już od najmłodszych lat.

Czysta przyjemność mycia

Najważniejszą częścią procesu edukacyjnego jest stworzenie odpowiednich warunków. Oznacza to takie zagospodarowanie przestrzeni, które przekona dziecko o tym, że łazienka jest przeznaczona także dla niego. Powinno to być miejsce, w którym nasze pociechy będą mogły nauczyć się w jaki sposób regularnie o siebie dbać. Odpowiednio zaaranżowana łazienka np. w przedszkolu lub szkole spowoduje, że dzieci z łatwością przyswoją podstawowe nawyki pielęgnacyjne. Warto więc zadbać o to, by miejsce to było czyste, przytulne i bezpieczne. Polskim producentem, który od lat specjalizuje się w wyposażaniu łazienek dla dzieci jest Sanitec Koło – w swojej ofercie posiada między innymi specjalną serię – Nova Top Junior. Estetyczne i wesołe wykończenie ceramiki i samej łazienki sprawi, że dzieci z przyjemnością wdrożą się w higieniczne rytuały. Jeśli chodzi o wystrój, idealne będzie zestawienie funkcjonalności z zabawą. Ważne, aby dziecko czuło się tu komfortowo i mogło bez przeszkód skupić się na wykonywanych czynnościach.

Dziecko – mały, kruchy człowiek!

Małym dzieciom trudno jest korzystać z “dorosłych” urządzeń. Czasem bywa to nawet niebezpieczne i wymaga obecności opiekuna, co nie zawsze sprzyja rozwijaniu samodzielności. Dlatego warto zadbać o to, aby zainstalowana ceramika łazienkowa była dostosowana do potrzeb maluchów. Wspomniana seria Nova Top Junior składa się z niewielkiej umywalki oraz – dużo mniejszej niż tradycyjne – miski ustępowej z kolorową deską sedesową. Produkty zostały zaprojektowane tak, aby dzieci mogły z nich korzystać w pełni swobodnie i samodzielnie. Ich wymiary zapewniają im komfort i bezpieczeństwo – nie ma np. ryzyka wpadnięcia malucha do wnętrza miski. Dzięki żywym kolorom dodatków można skomponować kącik łazienkowy dedykowany naszym pociechom nie tylko w profesjonalnym przedszkolu, ale również w naszym domu.

Samodzielne mycie rąk w przytulnie zaaranżowanej łazience będzie dla dziecka powodem do satysfakcji, jak również wspaniałą okazją do zabawy. Wykorzystując odpowiednio zaprojektowane dla naszych dzieci wyposażenie, uczenie ich podstawowych zasad higieny będzie… czystą przyjemnością!

Źródło KOŁO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #PLN   #USD   #WAP   #zarz