wiadomości branżowe

Jubileusz Scanaqua w Ozorkowie

Mija dekada od momentu powstania firmy Scanaqua w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Scanaqua produkuje wyroby akrylowe i kabiny prysznicowe marki KOŁO. Wanny i brodziki akrylowe oraz kabiny prysznicowe ze znakiem KOŁO, produkowane w ozorkowskiej Scanaqua, dobrze znane są nie tylko w Polsce, ale również we wszystkich krajach Europy Środkowo – Wschodniej. Wyroby KOŁO z Ozorkowa eksportowane są m.in. do Czech, Słowacji, na Ukrainę oraz do Bułgarii, Rumunii, a nawet Kazachstanu. Wyroby ceramiczne KOŁO, m.in. umywalki, miski ustępowe i bidety, produkowane są w dwóch fabrykach Sanitec Koło w Kole i Włocławku.

Scanaqua to…

Należąca, razem z Sanitec Koło, do międzynarodowej Grupy Sanitec firma Scanaqua została wybudowana od podstaw. W 2000 roku zaczynano od produkcji brodzików i konsekwentnie poszerzano zakres działań produkcyjnych. Po roku z linii montażowych zjeżdżały już kabiny prysznicowe, a po następnych 12 miesiącach – wanny akrylowe. Kolejne lata to czas stałego rozwoju. Rozbudowa linii produkcyjnych, budynku socjalno-biurowego i wzrost wydajności, jak również wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. To właśnie Scanaqua, jako pierwsza w Polsce wdrożyła innowacyjną technologię produkcji wyrobów akrylowych (wypraski akrylowe), wielofunkcyjne stoły montażowe na linii produkcyjnej oraz monitoring wielu procesów.

Powiększając fabrykę, nie zapomniano o bezpieczeństwie pracowników. Systematycznie badane są warunki środowiskowe w miejscu pracy, ponadto wdrażane są projekty minimalizujące ryzyko urazów na stanowiskach roboczych i szeroko zakrojone programy szkoleniowe. Nie inaczej traktuje się sprawy związane z ochroną środowiska. Do działań pro-ekologicznych należał choćby zakup filtra absorpcji styrenu, jak również regularne sprawdzanie poziom emisji styrenu i stanu wód przemysłowych.

Dokąd zmierza Scanaqua?

Startując z zespołem 23 pracowników, firma aktualnie zatrudnia 173 osoby. W tej grupie jest 11 osób, które pracują od samego początku. Scanaqua odnotowała zatem blisko ośmiokrotny wzrost liczby miejsc pracy. Dzięki temu wartość produkcji, która odbywa się na trzy zmiany, wzrosła kilkunastokrotnie. To również zasługa wprowadzenia usprawnień związanych z  nowoczesną technologią, jak i organizacją pracy. Dzięki osiągnięciu najlepszych wyników ekonomiczno-jakościowych w Grupie Sanitec, fabryka zlokalizowana w Ozorkowie ma przed sobą jasną przyszłość. Planuje zwiększyć wykorzystanie mocy produkcyjnych wyrobów akrylowych i kabin prysznicowych oraz unowocześnić proces produkcyjny brodzików, kontynuując ciągły proces usprawnień organizacyjnych i technicznych.

 Jesteśmy dumni z poczynionych postępów i pewnością nie zamierzamy spocząć na laurach. Doskonalimy technologię i czujemy motywację do nieustannego rozwoju – jest to konieczne na wymagającym rynku branży łazienkowej. Z całą pewnością pomaga nam zdobyte doświadczenie, know-how Grupy Sanitec, ale przede wszystkim zespół wspaniałych ludzi z którymi na co dzień pracuję.  – mówi Stefan Paczos, Dyrektor Zakładu Scanaqua.

Źródło KOŁO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Agnieszka Litwi   #Firma Longbridge   #Galerii Mokot   #uk