wiadomości branżowe

THESPIAN ? apartamenty z prawdziwego zdarzenia

Już wkrótce Wrocław będzie mógł się pochwalić prawdziwym apartamentowcem.

Z każdym dniem powstający na pl. Powstańców Śląskich budynek nabiera kształtów. Za nami uroczystość zawieszenia wiechy (miała miejsce kilka tygodni temu), trwają też zaawansowane prace przy fasadzie. Już w pierwszej połowie 2011 roku ING Real Estate Development zakończy budowę 38 w pełni wykończonych, luksusowych apartamentów. Choć zdarza się, że w Polsce tą nazwą deweloperzy potrafią określać nawet przeciętne mieszkanie w bloku, Thespian na miano apartamentowca zasłuży bez wątpienia.

W Polsce wciąż jeszcze brakuje jasno wytyczonych kryteriów, umożliwiających jednoznaczną kategoryzację oddawanych lokali mieszkalnych, jednak architektów i inwestorów obowiązują pewne niepisane zasady. Dotyczą one między innymi określenia „apartament”, czyli lokal mieszkalny kwalifikujący się do najwyższego segmentu rynku. Thespian budowany jest zgodnie z tymi właśnie zasadami.

Wyjątkowe miejsce

Czym tak naprawdę wyróżnia się apartamentowiec? Niewątpliwie ważnym elementem jest prestiżowa lokalizacja. Taka, jaką może pochwalić się Thespian.  Budynek powstaje przy jednej z najważniejszych arterii Wrocławia, prowadzącej zarówno do centrum miasta, jak i na autostradę A4. Jednocześnie zaledwie 2,6 km dzieli Thespiana od Rynku. Dodatkowym walorem jest rozbudowana sieć komunikacji miejskiej w okolicach placu Powstańców Śląskich, umożliwiająca dojazd do każdej części Wrocławia. Do tego dochodzi również wyjątkowy charakter dzielnicy, która od połowy XIX wieku skupiała najbardziej prestiżową zabudowę instytucjonalną i mieszkaniową, porządkowaną układem zielonych alei i parków.

Apartamenty dla wymagających

ING Real Estate Development postawiło sobie za cel spełnienie w Thespianie najwyższych norm (przestrzennych, materiałowych i technologicznych), powszechnie uznawanych za wyznacznik określenia „apartamentowiec”.

Poza doskonałą lokalizacją, kluczową rolę odgrywają tu projekty samych apartamentów, których motywem przewodnim jest przestrzeń – zarówno, jeśli chodzi o metraż lokalu, jak i o jego wysokość. Wrocławski Thespian oferuje apartamenty o powierzchni 100 m² i większej (największy zajmuje powierzchnię prawie 160 m²). Dla wymagających singli jest w Thespianie kilka mniejszych apartamentów o powierzchniach 60-80 m² – z jedną sypialnią i ponad 30-metrowym salonem każdy. Oddzielne łazienki przy głównych sypialniach, garderoby i wydzielone pomieszczenia gospodarcze to standardowe rozwiązania dla budynku tak eleganckiego jak Thespian. Ponadto każdy spośród 38 apartamentów ma ok. 3 m wysokości, co dodatkowo podkreśla jego przestronność. Wybrane apartamenty na wyższych kondygnacjach mają dodatkowo tarasy, z których rozpościera się imponujący widok na miasto.

Deweloper zadbał także o najwyższy standard materiałowy inwestycji. Na zewnątrz pojawiają się wysokiej jakości szkło i aluminium, zaś we wnętrzach królują kamień naturalny, drewno i tynki szlachetne. Nie bez znaczenia jest też rozbudowany system wentylacji mechanicznej w Thespianie zapewniający stały dostęp świeżego i odpowiednio przygotowanego powietrza. Komfort cieplny i akustyczny zapewnia także specjalnie zaprojektowana fasada tzw. „podwójna skóra”, czyli podwójna szklana elewacja z ruchomymi przesłonami przeciwsłonecznymi oraz żaluzjami (sterowanymi indywidualnie przez użytkowników), dającymi możliwość kontrolowania stopnia nasłonecznienia.

Wszystkie apartamenty zostaną wykończone „pod klucz”. Oznacza to, że mieszkańcy wprowadzą się do lokali z gotowymi podłogami, stolarką, łazienkami i urządzonymi kuchniami wyposażonymi w wysokiej klasy sprzęt AGD. W ramach oferowanego przez inwestora standardu Prestige, każdy klient może liczyć na profesjonalne doradztwo i dostosowanie materiałów do jego indywidualnych preferencji. W budynku nie zabraknie, rzecz jasna, garażu podziemnego i systemu telewizji przemysłowej (CCTV) monitorującej wszystkie powierzchnie wspólne. Na indywidualne życzenie możliwe będzie odbieranie sygnału kamer na własnym telewizorze. O bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców zadba też ochrona oraz consierge.

Nowe oblicze Ronda

O zaangażowaniu inwestora w rozwój samego miasta świadczy projekt zagospodarowania przestrzeni publicznej wokół obiektu.

W ramach projektu Thespian opracowano bowiem plan modernizacji i zagospodarowania otoczenia. Ułożone zostaną nowy chodnik i ścieżka rowerowa, pojawią się eleganckie lampy, ławki i klomby.  Wartość tych prac wyniesie ok. 1 mln złotych. Inwestorowi zależy, by wrocławianie czuli się dumni z tej części miasta.

Troska o przestrzeń miejską jest znakiem charakterystycznym ING Real Estate Development – przykładem może być inna realizacja inwestora, apartamenty Holland Park w Warszawie, których dopełnieniem jest starannie zaprojektowany ogród. To jeden z elementów działań w ramach odpowiedzialnego biznesu: dbanie o wspólną przestrzeń, wspieranie pozytywnych zmian, budowanie relacji ze społecznością, w której firma funkcjonuje.

Nowoczesny projekt, wpisany w charakter dzielnicy, wysoki standard obiektu i staranność wykonania, obejmująca także zaaranżowanie otoczenia – Thespian jest przykładem apartamentowca z prawdziwego zdarzenia.

 

Thespian – podstawowe dane

Inwestor / Deweloper: ING Real Estate Development Sp. z o.o.

Autor projektu: Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o.

Generalny wykonawca: Eiffage Budownictwo Mitex SA

Manager Projektu: Grontmij Polska

Koszt inwestycji: 90 mln zł

Planowany termin zakończenia inwestycji: I połowa 2011 r.

Powierzchnia użytkowa obiektu: 7 070 m² (bez parkingu)

Powierzchnia komercyjna / handlowo-usługowa (parter): 940 m²

Powierzchnia komercyjna / biurowa (od 1-3 kondygnacji): 2 150 m²

Powierzchnia apartamentów (od 3 do 8 kondygnacji): 3 980 m²

Liczba miejsc parkingowych: 79

 

Źródło PR time. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy