wiadomości branżowe

Bezpieczne dane w Allegro

W związku z nieprawdziwymi i niedokładnymi informacjami jakie krążą po Internecie chcielibyśmy poinformować, iż nie miał miejsca żaden wyciek danych z serwisów Allegro, ani żadnego z serwisów Grupy Allegro. Dane osobowe oraz hasła jakie można było znaleźć na forach i blogach internetowych zostały skradzione z komputerów domowych ich Użytkowników.

Jakiekolwiek twierdzenie, iż dane te pochodzą z serwisu Allegro jest nieprawdziwe i godzi w dobre imię serwisu.

Dane zamieszczone w Internecie zostały skradzione prawdopodobnie przy użyciu programów szpiegujących, tzw. Trojanów z komputerów domowych ich właścicieli. Serwis Allegro nie miał z tymi wydarzeniami nic wspólnego.

Jednocześnie chcielibyśmy wskazać na fakt, iż w wielu tego typu przypadkach początek problemu zaczyna się od użycia nieautoryzowanego oprogramowania na komputerach domowych oraz nieprzemyślanego korzystania z zasobów Internetu. W ten sposób internauci „wpuszczają” na swoje komputery złośliwe oprogramowanie, a co za tym idzie wystawiają się na cel przestępców.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów Internautów jest posiadanie tego samego (często niezmiernie łatwego) hasła dostępowego do wielu usług i serwisów internetowych. Ułatwia to potencjalne ataki przestępców mające na celu wyłudzenie danych osobowych oraz podszywanie się.

W celu uniknięcia tego problemu serwis Allegro rozpoczął kilka miesięcy temu akcję edukacyjno-prewencyjną mającą na celu przekonanie naszych Użytkowników do zmiany haseł dostępowych do kont Allegro.

Akcja ta, cyklicznie obejmującą część z Użytkowników ma na celu wprowadzenie odpowiedniego standardu konstrukcji haseł, tak by odpowiadały podstawowym zasadom bezpieczeństwa.

Tworząc nowe hasło warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Długość hasła powinna wynosić od 6 do 16 znaków. Musi ono zawierać co najmniej jedną cyfrę. Pod żadnym pozorem nie może zawierać nazwy Użytkownika, imienia ani nazwiska.

Jednocześnie przypominamy, iż używanie nieoryginalnego oprogramowania oraz „klikanie” w nieznane linki grozi zainfekowaniem komputera osobistego wirusem kradnącym dane. Jest to jednoznaczne z przekazaniem przestępcom danych dostępowych do swojego konta e-mail, internetowego konta bankowego oraz kont w innych serwisach internetowych.

Dlatego zalecamy używanie jedynie oryginalnego oprogramowania, skanowanie komputera programem antyirusowym oraz rozsądne korzystanie z zasobów Internetu.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy