wiadomości branżowe

Instruktorzy Xella wspierają inwestycje

Obsługa posprzedażowa święci swój triumf, na stałe wpisując się w towarzystwo produkcji i sprzedaży, pozwalając uniknąć błędnego i niewłaściwego użytkowania. Aby wykluczyć niezadowolenie klientów wynikające ze źle wymurowanych domów, firma Xella zatrudnia instruktorów, dbając o właściwe stosowanie bloczków SILKA i YTONG.

Cechą współczesnego człowieka jest potrzeba ciągłego rozwoju i samorealizacji. Tego również oczekujemy od innych. Nasze samochody naprawiać powinni wykwalifikowani mechanicy, a domy stawiać specjaliści budowlani – wspierani wiedzą instruktorów budowlanych.

Instruktorzy Xella to grupa wysokiej klasy fachowców, którzy posiadają nie tylko dogłębną wiedzę teoretyczną na temat produktów SILKA i YTONG, ale przede wszystkim mają bogate, praktyczne doświadczenie budowlane.

Ich praca to przede wszystkim udzielanie pomocy inwestorom i wykonawcom, którzy podczas budowy natrafiają na problem, z którym nie mogą sobie poradzić – od doboru właściwych nadproży, aż po dopasowanie tynków lub ocieplenia. Instruktorzy codziennie odwiedzają place budów i na miejscu proponują najlepsze dla inwestora rozwiązanie.

Praca instruktorów nie jest bezpośrednio związana ze sprzedażą materiału, co zdecydowanie ułatwia kontakt z ekipą budowlaną – wyjaśnia Piotr Partyka, instruktor Xella z regionu centralnej Polski. Bardzo często pierwszymi słowami, jakie słyszę na budowie to: „Ale ja nic nie kupuję!” A ja na to – „Ale ja nic nie sprzedaję”.I już mamy początek rozmowy. – dodaje Partyka.

Najwięcej kłopotów przysparza wykonawcom położenie pierwszej warstwy budynku, tymczasem ten etap murowania jest bardzo istotny dla przebiegu późniejszych prac. Przykładowo, aby mieć pewność, że budowane ściany nie będą krzywe, wykonawcy kontaktują się z instruktorami Xella Polska, wspólnie sprawdzają przy pomocy niwelatora, czy zostały zachowane prawidłowe kąty.

Największą satysfakcję czuję wtedy, gdy w oczach wykonawców i inwestorów widzę zadowolenie z rozwiązania ich problemu związanego z budową domu. I to nie tylko w zakresie naszych materiałów – tak o swojej pracy mówi Piotr Partyka.

Instruktorzy Xella Polska w całym kraju prowadzą szkolenia dla firm wykonawczych. Bloki SILKA i bloczki YTONG charakteryzują się bardzo dużą dokładnością wymiarową (do 1,5 mm). Na dodatek muruje się je na cienkiej spoinie (1-3 mm) przy użyciu specjalnych kielni systemowych. Powyższe właściwości produktów sprawiają, że murowanie wymaga dużej precyzji i dokładności. Ale za to jest efektywne pod względem czasowym – dom muruje się zdecydowanie szybciej i z mniejszą ilością odpadów na budowie.

Podczas szkoleń często spotykamy się z szeregiem pytań dotyczących obu technologii, rozmawiamy o szczegółach poszczególnych etapów murowania domu, dajemy wskazówki oraz porady wykonawcze – mówi Tomasz Baciak, instruktor Xella z regionu południowej Polski – Szkolenie to także dobry moment poinformowania wykonawcy o nowych produktach, które pojawiły się w ofercie firmy. Dobra współpracy leży w interesie obu stron, ponieważ ostateczny klient – inwestor ma być zadowolony z dobrze wzniesionego domu – podsumowuje Baciak.

Szkolenia praktyczne odbywają się na budowach oraz w składach budowlanych. Na szkoleniu każdy wykonawca pod czujnym okiem instruktora Xella Polska uczy się, jak prawidłowo wznosić konstrukcje z produktów SILKA i YTONG. Po przeprowadzonym szkoleniu, wykonawca otrzymuje certyfikat – inwestor, zatrudniając ekipę budowlaną z takim certyfikatem ma pewność jej kompetencji i wysokich kwalifikacji.

Xella Polska dba również o przyszłych adeptów szkół budowlanych: zawodowych i techników. Stąd też instruktorzy Xelli często przeprowadzają lekcje z budowania w Systemie 20 cm PLUS. Podczas zajęć przekazują nie tylko wiedzę teoretyczną na temat najnowszych technologii, ale przede wszystkim uczą praktycznych umiejętności.

Taka forma prowadzenia szkoleń pozwala na lepsze dotarcie do młodych adeptów trudnej sztuki budowania domów i uświadomienia im, że na rynku istnieją różne techniki i technologie wznoszenia budynków, w których dokładność i precyzja wykonania to czynniki skracające czas realizacji obiektu i zwiększające zadowolenie inwestorów – mówi Maciej Symilak, instruktor Xella z regionu centralnej Polski, który na swoim koncie ma wiele takich zajęć dla szkół budowlanych.

Kontakt z instruktorami Xella:

Region Centrum – Piotr Partyka tel.  695-177-723
Region Centrum – Maciej Symilak tel. 695-236-924
Region Południe – Tomasz Baciak tel. 693-910-738
Region Zachód – Przemysław Dorogusz tel. 607-466-025
Region Zachód – Bolesław Kiełbusiewicz tel. 695-230-098
Region Północ – Grzegorz Olszewski tel. 607-466-023

Zapraszamy do obejrzenia filmów o pracy instruktorów:
– na placach budów – http://www.youtube.com/watch?v=h4lVh-GGXKY
– w szkołach budowlanych – http://www.youtube.com/watch?v=IZeExblwgdQ

###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Źródło Xella Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #GUS   #PKB   #pocz   #SILKA