wiadomości branżowe

Fabryka WINIARY ? nowa inwestycja

Kaliska fabryka firmy Nestlé - największy wytwórca produktów kulinarnych w Polsce - w ciągu niecałej dekady zwiększyła produkcję o ponad 50 procent. W środę, 21 października 2009 r., nastąpiło oficjalne otwarcie budowy nowego obiektu produkcyjnego w Kaliszu. W uroczystości wziął udział p. Prezydent Miasta Kalisza, Janusz Pęcherz. Produkująca wyroby

Kaliska fabryka firmy Nestlé – największy wytwórca produktów kulinarnych w Polsce – w ciągu niecałej dekady zwiększyła produkcję o ponad 50 procent. W środę, 21 października 2009 r., nastąpiło oficjalne otwarcie budowy nowego obiektu produkcyjnego w Kaliszu. W uroczystości wziął udział p. Prezydent Miasta Kalisza, Janusz Pęcherz.

Produkująca wyroby spożywcze fabryka WINIARY, powstała w latach 40. XX wieku. W połowie 1995 r., zakład ten wszedł w skład szwajcarskiej firmy Nestlé. Od tego czasu marka obserwuje dynamiczny wzrost, mogąc pochwalić się w swoim portfolio między innymi daniami instant, sosami, majonezami czy zupami. Wszystkie one powstają właśnie w zakładzie w Kaliszu, pod marką WINIARY.

Przez niemal 15 lat Nestlé poczyniło w fabryce wiele znaczących inwestycji, a nowy budynek jest częścią tej długofalowej strategii. W początkowych latach były to głównie nakłady na modernizację infrastruktury, a ich koszt przekroczył 60 mln USD. W latach 2005-2008 inwestycje o wartości 65 mln PLN koncentrowały się w szczególności na rozbudowie linii produkcyjnych oraz ochronie środowiska.

– Rozbudowa fabryki to nie tylko bardzo dobra informacja dla firmy, świadcząca o prężnym rozwoju, ale także pozytywny sygnał dla lokalnej społeczności – zauważa Markus Froehlich, dyrektor fabryki WINIARY. – Dzięki rozwojowi zwiększymy liczbę zatrudnienia, przyczyniając się do zmniejszenia bezrobocia w regionie. Projekt rozbudowy zakłada również współpracę z lokalnymi dostawcami, co jest dla nas niezwykle ważne. Zgodnie z zasadą Tworzenia Wspólnej Wartości, staramy się tak prowadzić naszą działalność by była ona korzystna zarówno dla nas jak i naszych interesariuszy.

Różnorodność korzyści

Korzyści z rozwoju zauważa obecny na środowej uroczystości prezydent Kalisza, Janusz Pęcherz. „Fabryka WINIARY pozytywnie oddziałuje na region w wymiarze gospodarczym, ale również społecznym. Jestem dumny, że mogę uczestniczyć w rozpoczęciu tej nowej inwestycji, która dobrze wróży miastu. Cieszy mnie również fakt, że kaliska firma będzie jej wykonawcą. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy spotkamy się by świętować zakończenie budowy”.

Mając na uwadze dobro lokalnej społeczności zakład prowadzi także wiele projektów o charakterze pro-ekologicznym, kulturalnym czy charytatywnym. Warto chociażby wspomnieć współpracę z takimi organizacjami jak „Caritas” czy „Bank Chleba”, akcję sadzenia drzew oraz wieloletnie wsparcie dla kaliskiego Teatru czy regionalnego Festiwalu Muzyki Dawnej „Chanterelle”.

Zakończenie wartej 16,7 milionów CHF budowy obiektu produkcyjnego, planowane jest w maju 2010 r.

 

Źródło Nestlé Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy