wiadomości branżowe

Pekao SA finansuje budowę Stadionu Narodowego w Warszawie

Bank Pekao SA udzielił firmie ALPINE Construction Polska Sp. z o.o. kredytu na kwotę 120 mln zł. Budowa Stadionu Narodowego w Warszawie to jedna z kluczowych inwestycji na EURO 2012. Pekao SA finansuje budowę najważniejszego obiektu w Polsce związanego z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012, na którym ma się odbyć mecz otwarcia.

<

p> Umowa dotyczy obrotowego odnawialnego kredytu w formie limitu w kwocie 120 mln zł. Kredyt został przyznany na 1 rok i ma zostać przeznaczony na finansowanie kosztów budowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

Bank Pekao SA jest jedynym Bankiem w Polsce finansującym i głównym Bankiem prowadzącym obsługę bankową firmy ALPINE Construction Polska Sp. z o.o. ALPINE jest uczestnikiem międzynarodowego konsorcjum: ALPINE – PBG SA – Hydrobudowa Polska SA, będącego Generalnym Wykonawcą Stadionu Narodowego w Warszawie.

W dniu 7 października br. odbyła się uroczystość wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę Stadionu Narodowego w Warszawie.  Wydarzenie to miało miejsce dokładnie rok od rozpoczęcia pierwszego etapu robót budowlanych i pięć miesięcy po rozpoczęciu drugiego etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

 Współpraca z firmą ALPINE Construction Polska Sp. z o.o. jest dowodem na to, że Bank Pekao SA w 2009 r. nawet na chwilę nie ?zakręcił kredytowego kurka” dla firm. Zaangażowanie w budowę Stadionu Narodowego w Warszawie potwierdza, że dobrzy klienci i interesujące projekty zawsze  mogą liczyć na nasze wsparcie – mówi Andrzej Kopyrski, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej Banku Pekao SA.  

Zawarcie umowy z Bankiem Pekao SA jest rozwinięciem dotychczasowej współpracy Koncernu ALPINE z grupą UniCredit w Europie. Cieszy nas możliwość korzystania z wieloletniego doświadczenia Banku przy realizacji tak prestiżowego projektu, jakim jest budowa Stadionu Narodowego w Warszawie – komentuje podpisanie umowy Juliusz Sikora, Dyrektor Spółki ALPINE Construction Polska Sp. z o.o.

Dodatkowych informacji udziela Wioletta Rodzach, Z-ca Rzecznika Prasowego ds. Korporacyjnych, Bank Pekao SA,  tel. kom. (+48) 603 272 730, 22 524 54 45 oraz Karolina Szydłowska, Rzecznik Prasowy, ALPINE Construction Polska Sp. z o. o.,  tel. 022/ 391 42 00

 


Bank Pekao SA działa od 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej i wiodącym bankiem w Polsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 3 800 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Bank Pekao SA ma ponad 5 milionów klientów, a w swoim dorobku wiele nagród, m.in. trzykrotnie zdobył tytuł Best Bank in Poland w roku 2005, 2008 oraz 2009 przyznawany przez magazyn ?Euromoney”, nagrody Best Foreign Exchange Provider oraz Best Trade Finance Provider Poland w latach 2008 i 2009 magazynu ?Global Finance”, Ruban D’Honneur w kategorii The CMS Business of the Year w ramach European Business Awards 2008, Best Emerging Market Bank in Poland 2006 magazynu ?Global Finance” oraz dwukrotnie Bank of the Year in Poland magazynu ?The Banker” (2004 i 2008 rok). Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, która jest obecna w 22 krajach, zatrudnia 180 tys. osób i obsługuje ponad 40 mln klientów w ponad 10 300 placówkach.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Electro World   #Galerie Handlowe   #Inwestycje Mieszkaniowe   #Wielkopowierzchniowe Centra Handlowe