wiadomości branżowe

Czy płeć oddziałuje na aparat?

Czy płeć oddziałuje na aparat? Czy ma wpływ na robienie zdjęć? Czy fotografia ma płeć? Kobiety kochają inaczej, myślą inaczej i zachowują się inaczej niż mężczyźni. Czy zdjęcia fotografek różnią się od zdjęć fotografów? Jak patrzą kobiety a jak mężczyźni? Czy kobiety widzą więcej, patrzą głębiej i kadrują inaczej dzięki swojej wrażliwości?

 

„Aparat przejmuje osobowość fotografującego – myśl oddziałuje na maszynę” –  Walker Evans

Poszukując odpowiedzi na powyższe pytania, redakcja serwisu SwiatObrazu.pl we współpracy z firmą Olympus stworzyła projekt pod nazwą  “Kobiety Olympusa”, w ramach którego na stronie głównej portalu powstał serwis specjalny. Projekt obejmować będzie łącznie 15 artykułów, w których przedstawimy sylwetki fotografek oraz ich wrażenia z użytkowania sprzętu udostępnionego przez firmę Olympus – aparatów E-30, E-3 oraz najnowszego dzieła Yoshihisa Maitani’ego, – E-P1. Materiały redakcyjne będą bogato ilustrowane zdjęciami.

Do projektu zaproszono 5 fotografek, wśród których znalazły się: Katarzyna Sagatowska, Lidia Popiel, Izabela Urbaniak, Anna Kalina Ciesielska i Agnieszka Pisarczyk. Każda z nich od lat zawodowo zajmuje się footgrafią. Dla nas poświęciły swój cenny czas i zgodziły się przetestować aparaty i obiektywy firmy Olympus.

13 lipca w serwisie SwiatObrazu.pl przedstawimy kobiety zaproszone do projektu “Kobiety Olympusa”.

Źródło ŚwiatObrazu.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy