wiadomości branżowe

YTONG ENERGO ? materiał budowlany nowej generacji

Xella Polska wprowadziła na rynek kolejny innowacyjny produkt - YTONG ENERGO - bloczki z betonu komórkowego, przeznaczone do wznoszenia murów jedno- i wielowarstwowych. YTONG ENERGO to najcieplejszy materiał budowlany, jaki można dziś kupić na polskim rynku. Podejmowane w krajach UE działania zmierzające do zwiększania energooszczędności w budownictwie wpływają na rozwój technologii

Xella Polska wprowadziła na rynek kolejny innowacyjny produkt – YTONG ENERGO – bloczki z betonu komórkowego, przeznaczone do wznoszenia murów jedno- i wielowarstwowych. YTONG ENERGO to najcieplejszy materiał budowlany, jaki można dziś kupić na polskim rynku.

Podejmowane w krajach UE działania zmierzające do zwiększania energooszczędności w budownictwie wpływają na rozwój technologii budowlanych i pojawianie się nowoczesnych materiałów. Celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków poprzez obniżenie zużycia energii. Zależy nam, aby w przyszłości budować domy o niskim, bliskim zera poziomie zużycia energii, której dziś większość przeznaczana jest na ogrzewanie budynku.

W tym technologicznym wyścigu wyróżnia się Xella, która nie ustaje w poszukiwaniach energooszczędnych rozwiązań murowych. W krótkim czasie po wprowadzeniu na polski rynek bloczków YTONG MULTIPOR wprowadza kolejny innowacyjny materiał – YTONG ENERGO – uzupełniający dotychczasową ofertę Systemu 20 cm PLUS.

Nowe bloczki YTONG ENERGO dostępne są w dwóch grubościach: 36,5 i 48 cm i pozwalają wznosić ściany o współczynniku przenikania ciepła na poziomie U=0,19 W/(m2?K), bez dodatkowego ocieplenia. Oznacza to, że ściana spełnia nie tylko zaostrzone normy cieplne, które obecnie wynoszą U≤0,30 W/(m2?K), ale także normy wyznaczone dla budynków energooszczędnych (U≤0,20 W/(m2?K)).

Nowy produkt firmy Xella ma szansę zrewolucjonizować myślenie inwestorów na temat budowania domów niskoenergetycznych. Od teraz, aby zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, wcale nie trzeba ocieplać muru grubą warstwą izolacji. Wybierając do budowy ściany jednowarstwowej bloczek YTONG ENERGO, można zrezygnować z dodatkowej izolacji cieplnej ściany, oszczędzając już na etapie realizacji inwestycji.

Od 1 stycznia 2009 w prawie budowlanym obowiązują zaostrzone normy izolacyjności cieplnej dla ścian. Prawnie wymagany współczynnik przenikania ciepła U został zrównany dla ścian jedno- i wielowarstwowych i jego wartość nie może być w tej chwili większa niż 0,30 W/m2K.mówi Monika Mychlewicz, dyrektor ds. marketingu Xella Polska. – Dla nas to za mało. Xella od zawsze wyznacza nowe standardy w budownictwie i promuje energooszczędne rozwiązania. W tym roku proponujemy inwestorom nowy produkt YTONG ENERGO – najcieplejszy z dostępnych na rynku materiałów konstrukcyjnych do budowy ścian. Ściana jednowarstwowa wymurowana z bloczków YTONG ENERGO o gr. 48 cm osiąga współczynnik U=0,19 W/m2K.

Bloczki YTONG ENERGO to ciepła i jednocześnie wytrzymała odmiana betonu komórkowego (PP2/0,35), jakiej do tej pory nie było na polskim rynku. Struktura bloczków, którą tworzą miliony małych porów, sprawia, że YTONG ENERGO jest niezwykle ciepły – cieplejszy niż wszystkie produkowane dotąd konstrukcyjne materiały ścienne.

Super ciepłe bloczki YTONG ENERGO mogą zrewolucjonizować rynek budowlany, przywracając popularność ścianom jednowarstwowym. Rozwiązanie to wybierano przez wiele lat głównie z uwagi na łatwość i szybkość wznoszenia murów. Za sprawą YTONG ENERGO ściany jednowarstwowe zaczną być doceniane również za spełnianie kryteriów energooszczędności. Inwestorów powinna zachęcić też możliwość dokładnego murowania na cienkie spoiny, która pozwala uniknąć mostków termicznych odpowiedzialnych za straty ciepła w budynku. Kolejnym argumentem do budowania domów z bloczków YTONG ENERGO jest pełna gama rozwiązań systemowych: gotowych nadproży, kształtek U czy elementów docieplenia wieńca.

###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.portalrolniczy.pl, www.miastonoca.budowane.pl,http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

 

Źródło Xella Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy