wiadomości branżowe

Ogrodownia realizuje otoczenie Osiedla Przy Pałacu w Pruszkowie

Ogrodownia przystąpiła do realizacji projektu terenów zielonych wokół nowopowstałego Osiedla Przy Pałacu w Pruszkowie. Inwestycja wymagała połączenia nowoczesnego obszaru mieszkaniowego z istniejącym parkiem pałacowym.

Osiedle Przy Pałacu powstaje na terenie dawnej Fabryki Porcelany w Pruszkowie. Obszar inwestycji połączono z terenem parku przy pałacu Teichwelda, co wymagało nowego projektu zagospodarowania terenów zielonych.

Wykonanie projektu oraz jego realizację powierzono Ogrodowni. Zadaniem projektantów było zaplanowanie zieleni tak, aby nowoczesna architektura w harmonijny sposób przenikała się z istniejącym parkiem, tworząc przestrzeń zarówno do mieszkania, jak i sprzyjającą relaksowi czy rodzinnym spacerom.

W realizowanym obecnie projekcie Ogrodowni znalazły się urokliwe alejki oraz różnorodne nasadzenia krzewów okrywowych. Nie zabrakło również miejsca dla placu zabaw dla dzieci. W części parkowej alejki wykonano z naturalnego kruszywa, a ich krawężniki – z drewnianych bloczków.

Szczególnym atutem otoczenia okazał się istniejący starodrzew świerków, dla potrzeb projektowych wymagający jednak przesadzenia części drzew. Przeniesienie ich okazało się dużym wyzwaniem, ze względu na wrastanie korzeni w fundamenty dawnych zabudowań.

„Bryły korzeniowe zostały obkopane z każdej strony z zachowaniem bezpiecznej odległości, tak aby nie uszkodzić korzeni. Następnie zostały zabezpieczone na czas przenoszenia  jutową siatką. Drzewa przesadzono przy pomocy specjalnej platformy i dźwigu. Całe przedsięwzięcie jest bardzo udane, drzewa dobrze się przyjęły.” – powiedział Piotr Działak, Dyrektor ds. technicznych Ogrodowni.

***
Ogrodownia to dział działającej od 1997 r. Pracowni Sztuki Ogrodowej, specjalizujący się w inwestycjach mieszkaniowych, publicznych i komercyjnych. Zajmuje się sporządzaniem projektów architektury krajobrazu i ich realizacją, inwentaryzacją zieleni, rewaloryzacją ogrodowo-parkowych założeń historycznych oraz doradztwem z zakresu architektury krajobrazu. Do realizacji Ogrodowni należą m.in. plac wypoczynkowy w Parku Ujazdowskim w Warszawie, zieleń na dachu centrum handlowego Arkadia w Warszawie, a także otoczenie warszawskich osiedli Słoneczny Skwer, Pegaz czy Lazurowa Dolina.

Źródło Ogrodownia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy