wiadomości branżowe

Polski YTONG bliski ideału

Polski YTONG pobił rekord Europejskiego Konkursu Jakości – jako pierwszy w historii uzyskał 998 na 1000 możliwych do zdobycia punktów. Mowa o zdobywcy I miejsca w edycji za 2007 rok – zakładzie YTONGa w Ostrołęce. Tuż za nim uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca – fabryka w Sieradzu.

Produkty YTONG z Ostrołęki uznano za najlepsze w Europie już po raz piąty. Polskie fabryki znajdują się w czołówce nieprzerwanie już od dziesięciu lat. O najwyższy laur walczyły 34 zakłady z całej Europy: Francji, Słowacji, Chorwacji, Bułgarii, Słowenii, Niemiec, Austrii, Belgii, Holandii, Węgier, Czech i Polski.

Stało się już niemal tradycją, że produkowany w Polsce YTONG okazuje się być najlepszym europejskim produktem, jaki opuszcza fabryki koncernu Xella. Często byłem pytany przez kierowników innych zakładów, a także samych kontrolerów, w czym tkwi tajemnica naszego sukcesumówi Kazimierz Głowala, Kierownik Zakładu Xella w Ostrołęce.Wszystkie fabryki mają podobne, niektóre nawet lepsze niż my, urządzenia. Każda z fabryk zamawia tylko surowce wysokiej jakości i w końcu każdy zakład koncernu stosuje te same normy jakości. Jest tylko jedna odpowiedź – naszym sukcesem są: stała dbałość o utrzymanie doskonałej jakości produktów oraz pracownicy, którzy bardzo sumiennie i z zaangażowaniem wykonują swoją pracę – podsumowuje Kazimierz Głowala.

Xella od zawsze przykładała dużą wagę do wysokiej jakości i innowacyjności swoich produktów. Jako pierwsza wprowadziła system pióro – wpust i uchwyty montażowe w bloczkach SILKA i YTONG. Jako pierwsza zastosowała cienką spoinę. Jako pierwsza pakowała produkty na palety i zabezpieczała je folią. Jako jedyna wprowadziła wewnętrzne kanały elektryczne.

Powodzenie YTONGa spowodowało próby tworzenia jego odpowiedników. Dlatego znak handlowy YTONG, jako pierwszy znak handlowy materiału budowlanego, został zastrzeżony. YTONG to marka sprawdzona od ponad 80 lat. Oznacza nie tylko wysoką jakość, ale też doskonałe właściwości cieplne, bezpieczeństwo i trwałość. Dzięki produktom najwyższej jakości, które już dzisiaj spełniają normy ochrony cieplnej mające obowiązywać w przyszłości, Xella stała się liderem budownictwa energooszczędnego.

Jestem dumny, że produkty z Ostrołęki i Sieradza od dziesięciu już lat są uznawane za najlepszemówi Cezary Szeszuła, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży, Członek Zarządu Xella Polska. – My jednak stale patrzymy w przyszłość. Obserwujemy rodzące się trendy i dokładamy wszelkich starań, by nasze produkty udoskonalać. Nie zawaham się powiedzieć, że tworzymy rozwiązania przyszłości, które coraz lepiej spełniają potrzeby klienta. Gwarantujemy produkt najwyższej jakości za rozsądną cenę.

Oryginalny YTONG to wzorcowo wykonany biały bloczek o jednolitej strukturze, w charakterystycznym opakowaniu z termokurczliwej żółtej folii.

Zasady przeprowadzania Europejskiego Konkursu Jakości od początku jego trwania, czyli od 14 lat, są niezmienne. Jego zadaniem jest wyłonienie zakładu, którego produkty odznaczają się najwyższą jakością. Podczas klasyfikacji brane są pod uwagę właściwości produktów z punktu widzenia klienta, czyli: wymiary, jakość krawędzi i powierzchni bloczków; sposób ułożenia na palecie, oznaczenie i zafoliowanie. Na ostateczną ocenę ma wpływ nawet dbałość o ekologię. Próbki pobierane są losowo, z wszystkich rodzajów i klas produkowanych materiałów. Kontrola w każdym zakładzie przeprowadzana jest dwa razy do roku. Do ostatecznej klasyfikacji uwzględniana jest średnia arytmetyczna z obu kontroli. Każdy zakład startuje z maksymalną ilością 1000 punktów. Ocena bloczków jest prowadzona według schematu opracowanego przez specjalistów do spraw jakości. Na jego podstawie bloczki posiadające wady nie uzyskują maksymalnej ilości punktów, co automatycznie wpływa na gorszy wynik końcowy kontroli.

Zobacz też:
Polski YTONG najlepszy w Europie
YTONG z Sieradza najlepszy w Europie

###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 13 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 770 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.portalrolniczy.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/ oraz na blogu: http://blog.xella.pl/budujemy.

Źródło Xella Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Departamentu Zarz   #TII   #Transzy Inwestor   #Transzy Specjalnej