wiadomości branżowe

Ogrodownia przygotowuje otoczenie Ratusza w Konstancinie-Jeziornie

Ogrodownia przygotowuje projekt i realizację otoczenia nowego  Ratusza w Konstancinie-Jeziornie.

Ogrodownia przygotowuje projekt i realizację otoczenia nowego Ratusza w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą w ramach współpracy z pracownią architektoniczną Mierzejewski, Kasprzycki MK Sp. z o.o., która wygrała konkurs na wykonanie całego założenia Ratusza Miejskiego.

Projekt otoczenia charakteryzuje podział na strefę reprezentacyjną i użytkową. Pierwsza z tych części stanowić będzie podporządkowany budynkowi ratusza zgeometryzowany układ przestrzenny, w którym zaplanowano miejsce dla pomnika oraz okazałego dębu szypułkowego – herbowego symbolu Konstancina-Jeziornej. Część wypoczynkowa nawiązuje swoim charakterem do XIX wiecznego parku krajobrazowego. Jej najważniejszy element stanowić będzie naturalny staw z fontanną.   

Pracownia Sztuki Ogrodowej działa od 1997 roku. Jej założycielami i właścicielami są Agnieszka Duc i Mariusz Pasek. Ogrodownia stanowi dział Pracowni, specjalizujący się w inwestycjach mieszkaniowych, publicznych i komercyjnych we współpracy z wieloma renomowanymi firmami architektonicznymi i wykonawczymi. Zajmuje się sporządzaniem projektów architektury krajobrazu i ich realizacją, inwentaryzacją zieleni, rewaloryzacją ogrodowo-parkowych założeń historycznych oraz doradztwem z zakresu architektury krajobrazu. Do realizacji Ogrodowni należą m.in. plac wypoczynkowy w Parku Ujazdowskim w Warszawie, zieleń na dachu centrum handlowego Arkadia w Warszawie, a także otoczenie warszawskich osiedli Słoneczny Skwer, Marina czy Lazurowa Dolina.

Źródło Ogrodownia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #KNF   #LTV   #RPP   #USA