wiadomości branżowe

Xella na Ukrainie

8 maja 2008 r. nastąpi oficjalne otwarcie biura Xella Ukraine TOV w Odessie. Na rynek ukraiński zostaną wprowadzone marki YTONG i SILKA. Powstaną zakłady produkujące obie marki.

Cele, jakie wytyczyła sobie Xella Ukraine TOV na lata 2008-2010, to: zwiększenie udziałów YTONGa w rynku południowoukraińskim oraz budowa pierwszego zakładu YTONG w południowej części Ukrainy. Sprzedaż YTONGa importowanego z Turcji firma rozpocznie już w maju 2008 r., natomiast rozpoczęcie budowy zakładu Odessa/Nikołajew planowane jest na drugi kwartał 2009 r.

YTONG wyprodukowany w pierwszym z pięciu ukraińskich zakładów będzie wykorzystany jeszcze w inwestycjach towarzyszących organizacji EURO 2012. Trafi on na rynek w styczniu 2011 roku – mówi Piotr Babst, Prezes Zarządu GF Marktraum PBU. – Ukraina jest krajem o ogromnym potencjale – liczba ludności wynosi ponad 47 milionów, wielkość rynku materiałów budowlanych – 8100 Tm3, a prognozowany roczny wzrost PKB znajduje się na poziomie ok. 5% w ciągu najbliższych pięciu lat. W porównaniu z Polską i krajami bałtyckimi Ukraina ma najniższy wskaźnik zużycia ilości materiałów ściennych na jedną osobę – 0,17 m3 przy 0,24 m3 w Polsce i 0,28 m3 w krajach bałtyckich – podsumowuje Piotr Babst.

Strategia rozwoju Xella Ukraine TOV, oprócz wprowadzenia na rynek ukraiński marek YTONG i SILKA, obejmuje wdrożenie koncepcji zakładów kombi (jedna wspólna lokalizacja produkcji obydwu marek, z własnym wspólnym złożem piasku). Kolejne po fabryce Odessa/Nikołajew zakłady powstaną w Tarnopolu/Lwowie, Winnicy, Dniepropietrowsku i Kijowie.

Spółka Xella Ukraine TOV została zarejestrowana w Odessie 11 stycznia 2008 r. Jest to druga po Xella Polska Sp. z o.o. spółka córka koncernu Xella International GmbH w rejonie rynku zwanym PBU, obejmującym Polskę, Baltikum (Kaliningrad, Litwę, Łotwę) i Ukrainę. 99% udziałów Xella Ukraine TOV należy do Xella Baustoffe GmbH, pozostały 1% do Xella Polska Sp. z o.o. Siedziba i zarząd GF Marktraum PBU znajdują się w Warszawie.

Cieszymy się, że wyniki, jakie osiągnęliśmy kierując firmą Xella w Polsce spowodowały, że to właśnie polskiemu zarządowi powierzono misję koordynowania działań na rynkach wschodnich – dodaje Piotr Babst.

Xella Ukraine TOV czerpie z doświadczeń polskich. – To właśnie w Polsce przygotowujemy materiały techniczne i informacyjne dla klientów ukraińskich. Także w naszym kraju została wykonana ukraińska wersja strony internetowej www.xella.uamówi Monika Mychlewicz, Kierownik Działu Marketingu Xella Polska.

Xella Ukraine TOV zatrudnia starannie wybranych pracowników. Są to ludzie młodzi – średnia wieku wynosi ok. 31 lat, wysoko wykwalifikowani, zmotywowani i przeszkoleni przez Xella MA.

###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 13 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 870 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.portalrolniczy.pl, www.miastonoca.budowane.pl oraz na blogu: http://blog.xella.pl/budujemy.

<img class="addthis_shareable" itemprop="thumbnailUrl" border='0' src="https://biuroprasowe.netpr.pl/prstats.po?p=98621" /><!--more--><div style="netPR-footer">Źródło Xella Polska. Dostarczył netPR.pl</div><div class="gallery" itemtype="http://schema.org/ImageObject" itemscope=""><ul class="netPR-media"><li><img class="addthis_shareable" itemprop="thumbnailUrl" src="https://d8erc925jcb7k.cloudfront.net/8/1198/67273/bc/t/piotr-babst-01.jpg" width="200" alt="Piotr_Babst_01.jpg" title="Piotr Babst"/><div class="overlay"><h5 title="https://d8erc925jcb7k.cloudfront.net/8/1198/67273/bc/w/piotr-babst-01.jpg" class="netPR-image">Piotr_Babst_01.jpg Piotr Babst</h5></div></li><li><img class="addthis_shareable" itemprop="thumbnailUrl" src="https://d8erc925jcb7k.cloudfront.net/8/1198/67275/bc/t/ostroleka-044.jpg" width="200" alt="Ostroleka__044.jpg" title="YTONG"/><div class="overlay"><h5 title="https://d8erc925jcb7k.cloudfront.net/8/1198/67275/bc/w/ostroleka-044.jpg" class="netPR-image">Ostroleka__044.jpg YTONG</h5></div></li></ul></div>

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #Centrum Dekoracyjnego   #Centrum Dekoral Professional   #Sigma Coatings   #sklep