wiadomości branżowe

Za oknem wiosna, zaplanujmy sobie kolor…

Sformułowanie „planować kolor" wydaje się być skomplikowane, choć tak naprawdę jedynie samo słowo „planować", „zaplanować", „zrobić tak a może inaczej" przysparza Nam kłopotu. Takie „planowanie" kojarzy się z dużą ilością wolnego czasu, którego zazwyczaj nie posiadamy. A zatem szybko do pracy. Nasz plan będzie krótki.

Sformułowanie „planować kolor" wydaje się być skomplikowane, choć tak naprawdę jedynie samo słowo „planować", „zaplanować", „zrobić tak a może inaczej" przysparza Nam kłopotu. Takie „planowanie" kojarzy się z dużą ilością wolnego czasu, którego zazwyczaj nie posiadamy. A zatem szybko do pracy. Nasz plan będzie krótki.

Właściwa koncepcja kluczem do sukcesu

Po pierwsze – wizja, po drugie ciekawa koncepcja. Kolejny raz, kiedy słowa naszego planu brzmią dość obco. Lecz to już zdecydowanie ostatni raz spotykamy się z jakimikolwiek przeszkodami. Od tej pory będzie znacznie prościej. Zaplanujemy kolor, a właściwie kolory do naszego domu, mieszkania, wnętrza… W tym przypadku wyboru dokonamy dość konkretnie. W związku z obecną „wiosną", postarajmy się by nie tylko na zewnątrz było cieplej, radośniej, ale także w naszym wnętrzu – żeby było cieplej, radośniej – kolorowo. Pomaga Nam Dekoral. Naszą wizję możemy nazwać SŁOŃCE, już nie tylko za oknem, ale także w salonie, pokoju jadalnym, czy sypialni. Nie tylko słońce może być ciepłe, ale również same kolory, np. Słoneczny blask, Złocisty szafran czy Miodowy z Dekoral Akrylit W, ale również Wiosenny liść czy Płatek słonecznika z Dekoral Akrotix oraz ich wzajemne połączenia, zestawienia. Kolory chłodne możemy ocieplić odpowiednim światłem, lub zastosować je w pomieszczeniu z dużą ilością światła zastanego, czyli okien. Przy wyborze chłodniejszej barwy i dużej ilości światła, tylko na moment będzie chłodniej.

Szaleństwo barw

Mając do dyspozycji właściwie każdy kolor, jaki sobie tylko wymarzymy, dzięki Dekoral Color System – komputerowemu systemowi doboru koloru, możemy stworzyć prawdziwe dzieło sztuki i tak zróbmy. Wizja wielu kolorów w mieszkaniu to dość odważny krok i może nie dla każdego, ale pamiętajmy, że „Wesołość jest rodzajem odwagi" myśląc słowami Ernesta Hemingwaya z uśmiechem przystąpmy do koncepcji. Wielokolorowe, jednokolorowe malowanie ścian, sufitów, dzięki emulsjom Dekoral (Akrylit W, Akrotix, Polinak), ale nie tylko. Możemy pomalować meble, drzwi, krzesła, dzięki Dekoral Akrylux – farbie do drewna i metalu, czy ożywić wnętrze dodatkami, kolorowymi zasłonami, poduchami, czy po prostu flakonem z pachnącym bukietem wiosennych kwiatów.

Jak dobierać kolory…

Użycie jednego koloru w kilku odcieniach tworzy wrażenie jednorodności, a kompozycja będzie zwarta i na pewno harmonijna. Efekt taki uzyskamy niezależnie od tego czy użyjemy barw ciepłych czy zimnych.

We wnętrzach, w których użyjemy dwóch barw, dobry efekt da zastosowanie kolorów kontrastowych uzupełniających się, czyli takich, które leżą po przeciwnej stronie koła barw. Kolory takie zawsze ze sobą współgrają i nawzajem się wzmacniają.

Połączenie barwy pomarańczowej i żółtej będzie bardzo harmonijne i pogodne, np. Soczysta pomarańcza i Indiańskie lato z Dekoral Akrylit W. Kojarzy się z ciepłym wiosennym słońcem. Dobrym uzupełnieniem dominujących ciepłych kolorów będą barwy chłodnych zieleni, błękitów, czy szarości, użytych na mniejszych elementach wnętrza, np. drzwiach albo podłodze. Takie zestawienie kolorystyczne przywodzi na myśl sad pełen pomarańczy…

Wiosna we wszystkich swoich odcieniach

Duży wybór różnego rodzaju farb ułatwia realizacje nawet najbardziej awangardowych wizji. Bez problemu dobierzemy odpowiadający nam odcień farby, a także kupimy farby w takim samym kolorze do malowania różnego rodzaju materiałów, np. tynku, drewna lub metalu, taka farbą jest Power Paint – wielozadaniowa farba lateksowa w szerokiej gamie kolorów.

Wiemy, w jakim nastroju kolorystycznym czujemy się najlepiej, ale wraz z subiektywnymi upodobaniami do nastroju, który emanuje z zestawu pewnych kolorów, powinniśmy uwzględnić ich związek z funkcjonalnością konkretnych pomieszczeń.

Tak więc nasza wizja kolorowego domu plus koncepcja na realizację w poszczególnych pomieszczeniach to WIOSNA w naszych sercach we wszystkich swoich odcieniach….

 

PPG jest globalnym dostawcą farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalnych. Siedziba firmy mieści się w Pittsburgu. Firma PPG zarządza 150 zakładami przemysłowymi w ponad 60 – ciu krajach. Wartość sprzedaży firmy PPG ukształtowała się w 2007 r. na poziomie 11, 2 miliarda dolarów.

Firma SigmaKalon, w skład której wchodzi SigmaKalon Deco Polska, właściciel marki Dekoral, którą PPG przejęła 02.01.2008 r. odnotowała na koniec 2007 r. sprzedaż na poziomie 2, 9 miliardów dolarów. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie http://www.ppg.com/

Źródło Dekoral. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy