wiadomości branżowe

Kup mieszkanie za gotówkę ? trwa Odwilż Kredytowa w MultiBanku

Prawodawca umożliwia wykupienie praw własnościowych do mieszkania spółdzielczego już za kilka procent jego wartości. Pomysłem na zdobycie środków na ten cel może być kredyt gotówkowy z niskim oprocentowaniem.

Od lipca 2007 roku obowiązuje w Polsce znowelizowana ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych. Na jej mocy  każdy członek spółdzielni, który posiada mieszkanie na prawach lokatorskich, ma możliwość przekształcenia swoich praw na własnościowe korzystając z uproszczonych warunków. Kwota, którą trzeba zapłacić spółdzielni zależy od indywidualnej sytuacji lokatora, jednak eksperci informują, że nawet po uwzględnieniu kosztów notarialnych i sądowych wydatki są zdecydowanie niższe od rzeczywistej wartości rynkowej lokalu.

Szacuje się, że w chwili wejścia ustawy w życie w Polsce było około 1 mln mieszkań objętych nowymi przepisami. Całkowity koszt przekształcenia praw do lokalu na własnościowe może wahać się od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy. Niewielka inwestycja pozwoli więc na uzyskanie praw własnościowych do nieruchomości wartej nawet kilkaset tysięcy PLN.  Jeżeli lokator nie może sfinansować wykupu z własnych oszczędności, warto pomyśleć o środkach z banku.

– Kredyt gotówkowy to produkt wszechstronny. Jego formuła pozwala na dowolne wykorzystanie środków co sprawia, że może on być również ciekawą propozycją dla osób, które chciałyby wykupić na własność mieszkanie spółdzielcze. – mówi Grażyna Ziółkowska, Naczelnik Wydziału Klientów Młodych Rozwojowych i Stabilnych w MultiBanku – Jego atutem jest niewielka liczba formalności, stosunkowo długi, maksymalny okres kredytowania oraz konkurencyjne oprocentowanie. Decydując się na jakikolwiek kredyt zapytajmy jednak o rzeczywistą stopę procentową, która w praktyce może znacznie odbiegać od warunków przedstawianych w komunikatach marketingowych. Zalecam również korzystanie z usług sprawdzonych instytucji, podlegających nadzorowi KNF.   – dodaje    

Dla Klientów, którzy w okresie od 4 kwietnia do 5 maja 2008 roku złożą wniosek o kredyt gotówkowy MultiBank przygotował atrakcyjne warunki. Niezależnie od kwoty kredytu i celu kredytu, Bank proponuje stałą prowizję i oprocentowanie na poziomie 11,25% i 9,99% dla członków Klubu Aquarius. Tym samym MultiBank przedłuża wiosenną promocję Odwilż Kredytowa. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi jak i obecni Klienci Banku.

Informacje dodatkowe:

Odwilż Kredytowa

Promocja kredytów gotówkowych w MultiBanku, wprowadzona w marcu 2008 roku. Od chwili uruchomienia promocji, MultiBank udzielił kredytów gotówkowych na łączną kwotę przekraczającą 8,7 mln zł, o prawie 20% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Średnia kwota kredytu wyniosła 18 000 zł, a najczęściej wybierany okres kredytowania to 3 lata.   

 

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Dolce Gusto   #Modne Metamorfozy   #Modne Nagrody   #Playprint Polska