wiadomości branżowe

Ranking kredytów mieszkaniowych Pasażu Finansowego Wirtualnej Polski

Dział e-Biznes Wirtualnej Polski przeprowadził kolejny ranking kredytów hipotecznych dostępnych za pośrednictwem Pasażu Finansowego portalu. Zwycięzcą rankingu został mBank. Wysoko oceniono m.in. brak opłat i prowizji za: przyznanie kredytu, wcześniejszą częściową lub całkowitą spłatę oraz przewalutowanie kredytu.

W rankingu Pasażu Finansowego WP (pasazfinansowy.wp.pl) mBank otrzymał 26 punktów, za co został uhonorowany 5 słoneczkami Wirtualnej Polski. Drugie miejsce – 18,5 punktu – zajął Santander Consumer Bank (4 słoneczka WP). Trzecie miejsce i 3 słoneczka Wirtualnej Polski otrzymały ex aequo, GE Money Bank i Bank Millennium, oba po 16 punktów. Przez dwa ostatnie lata mieliśmy do czynienia z boomem na rynku nieruchomości, a co za tym idzie z dużym zapotrzebowaniem na kredyty hipoteczne. Banki prognozują, że wartość kredytów mieszkaniowych w 2008 roku, mimo iż oba wymienione wyżej zjawiska znacznie wyhamowały i nastąpiła stabilizacja rynku, przekroczy tę z 2007 i wyniesie 68 miliardów złotych (w 2007 – 60 mld).  

W 2007 roku banki udzieliły ponad 311 tys. kredytów mieszkaniowych, czyli o 7 proc. więcej niż w roku 2006. Tak duże wzrosty spowodowane były m.in. coraz większą konkurencją wśród banków. Ta wymuszała np. liberalizację warunków kredytów – wydłużenie okresu spłaty kredytu nawet do 50 lat, obniżanie marży, udzielanie kredytów do 130% wartości nieruchomości – oraz poszerzanie katalogu akceptowanych źródeł dochodu klientów. Średnia wartość kredytu udzielonego przez banki w 2007 r. wzrosła ze 162 tys. zł w styczniu 2007 do 182 tys. w grudniu 2007. Wzrasta też rola pośrednictwa finansowego. Obecnie co trzeci kredyt w Polsce sprzedawany jest przez kanały pośrednie. Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową prognozuje, że do 2012 roku nabywanych będzie w ten sposób około 45 proc. wszystkich kredytów.

Jednym z podmiotów pośredniczących przy zawieraniu transakcji finansowych jest Pasaż Finansowy Wirtualnej Polski (pasazfinansowy.wp.pl), największa tego typu platforma w polskim Internecie. W 2007 roku za pośrednictwem Pasażu Finansowego WP internauci złożyli ponad 100 tysięcy wniosków o produkty finansowe, z czego ponad 60% stanowiły wnioski o kredyty mieszkaniowe.  

„Postanowiliśmy pomóc naszym użytkownikom w wyborze najlepszego dla nich kredytu, stąd kolejny przygotowany przez nas ranking kredytów hipotecznych dostępnych za pośrednictwem Pasażu Finansowego WP – mówi Renata Ozimska-Papiernik, Koordynator Pasażu Finansowego Wirtualnej Polski – W rankingu ocenialiśmy kredyty ośmiu współpracujących z nami banków, biorąc pod uwagę takie kryteria jak: długość czasu kredytowania, wiek, do którego trzeba spłacić kredyt, oprocentowanie w złotówkach i frankach szwajcarskich, wysokość prowizji za przyznanie kredytu, wcześniejszą spłatę, przewalutowanie oraz, co szczególnie istotne z naszego punktu widzenia, czas, jaki upływa od momentu wypełnienia internetowego formularza do kontaktu banku z użytkownikiem. Użytkownicy Internetu są bardzo wymagający i cenią sobie szczególnie właśnie szybkość reakcji ze strony banku. Nie zapominają, co oczywiste o jakości i warunkach samego produktu. To z myślą o nich dobieraliśmy kryteria porównania.”

Pozostałe kryteria wzięte pod uwagę przez Dział e-Biznes WP to: koszt wyceny nieruchomości (kto go pokrywa), konieczność wykupienia ubezpieczenia, możliwość wzięcia kredytu przez osobę przebywającą za granicą, możliwość odroczenia spłaty kredytu, termin rozpatrzenia wniosku kredytowego.

Ranking kredytów hipotecznych: 

 

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Paleta Ytong   #SILKA   #sklep   #Xella Polska