wiadomości branżowe

Kolory kobiecej urody

Każda kobieta ma silną potrzebę bycia niepowtarzalną. Potrafi to podkreślać na wiele sposobów, świadomie bądź instynktownie dokonując wyboru tego, co najlepiej odpowiada jej upodobaniom. Dlatego paleta barw, jakimi otaczają się kobiety, stanowi emanację ich osobowości.

<

p>Świat odbierany kolorem

Doświadczenie uczy, że najlepiej czujemy się w tym, co zapewnia nam nienaganny wygląd. Nieocenioną rolę w tej sztuce kreacji odgrywa kolor. Odpowiednio dobrany potrafi wydobyć zalety, zniwelować wady, a jednocześnie wpływać na nastrój i uzewnętrzniać stan ducha. Obdarzona niebywałą wrażliwością na odczuwanie barw, każda kobieta nie tylko dba o to w jakie kolory się ubiera, ale także jaką kompozycją kolorystyczną otacza się w domu. W przypadku kolorów liczy się sztuka wyboru. Aranżując wnętrze mieszkania decydujemy się przecież na określone barwy, instynktownie wybierając te ulubione, w których otoczeniu poczujemy się komfortowo. Z szerokiej palety odcieni należy umiejętnie wyselekcjonować te, które najlepiej będą współbrzmieć z usposobieniem i indywidualnymi preferencjami.

Cztery pory roku – cztery typy kobiecego piękna

Barwy kreują naszą wizję rzeczywistości. Nic więc dziwnego, że cztery najbardziej popularne typy kobiecej urody tworzy się właśnie za pomocą odpowiednich zestawień kolorystycznych. Biorąc pod uwagę kompozycje barw, które są najbardziej charakterystyczne dla danej pory roku, każda kobieta staje się reprezentantką wiosennego, letniego, jesiennego lub zimowego wzoru urody. Poszczególne typy nie tylko opisują wygląd zewnętrzny, ale są również nośnikami konkretnych cech osobowości. Gorący temperament lata kontrastuje z chłodnym panowaniem nad emocjami zimy, a wiosenna radość i optymizm przeciwstawia się jesiennej melancholii uczuć. W zależności od tego, czy jesteśmy miłośniczkami kojącego nasze zmysły spokoju, czy też całe nasze życie wypełnia energia – inspiracji do spełniania naszych potrzeb poszukujemy w otaczającej nas rzeczywistości. Znając swój typ urody i osobowości z powodzeniem możemy dobrać odpowiednią paletę barw, za pomocą, której wykreujemy adekwatny nastrój wnętrza naszego domu.

Zimowa moc kojenia zmysłów

Reprezentantką typu zimowego jest brunetka o jasnej porcelanowej cerze. Zima to wyjątkowa pora roku, wyróżniająca się ostrymi kontrastami barw: złamana biel śniegu, ciemna zieleń drzew iglastych, czerwień owoców dzikiej róży. Wszystko zaakcentowane wznoszącym się nisko nad horyzontem słońcem, którego delikatne promienie tworzą efekt nieśmiało iskrzącego się śniegu. Warto zapamiętać taki widok i inspirować się nim przy aranżacji lub odświeżaniu kolorystyki ścian w mieszkaniu. Ciekawą propozycją okaże się z pewnością chłodna paleta kolorów Akrylit W marki Dekoral, które stworzą w naszym domu aurę zimowej pory. ?Natchnienie”, ?Monsunowa zieleń” czy ?Lodowy błękit” wprowadzą do mieszkania lekki powiew chłodu. Kobiety o zimowym typie urody docenią z pewnością harmonię i ukojenie zimnych barw. Stonowana ekspresja koloru idealnie odzwierciedli ich wewnętrzny spokój i opanowanie emocji. Wyrachowana oszczędność ekspresji wcale nie oznacza jednak, że kobiety o urodzie zimowej nie lubią zwracać na siebie uwagi, wręcz przeciwnie – lubią błyszczeć wytworną elegancją. Dlaczego ściany ich domu nie miałyby zostać przyprószone subtelnym blaskiem? ?Srebrny Pył” dostępny w Diamentowej Kolekcji Dekoral sprawi, że stonowana barwa ścian uzyska szykowny, nowoczesny wygląd.

Radość wiosennej ekspresji

Szatynka o promiennej cerze to wiosenny typ urody, a jej ulubiona paleta barw rodzi się właśnie w kwitnącym ogrodzie. Gdy wokół panuje wszechobecna soczysta zieleń, a nasycone barwy kwiatów ujmują swą intensywnością – kobieta o wiosennym typie urody czuje, że rozkwita. Oranż, intensywna czerwień, słoneczna żółć czy też subtelny błękit to kolory, które napawają optymistyczną kobiecą naturę jeszcze większą radością. Te niepowtarzalne barwy można łatwo przenieść do wnętrza mieszkania czy domu, malując ściany wybranymi, żywymi odcieniami farb Akrylit W marki Dekoral. ?Aktywność”, ?Niezapominajka”, ?Soczysty melon”, czy ?Żółty słoneczny” sprawią, że szatynka będzie mogła cieszyć się powiewem wiosennej świeżości przez cały rok.

Słoneczna uroda lata

Blondynka będzie czuła się lepiej w barwach słonecznych, które idealnie współgrają z jej subtelnie olśniewającym typem urody. Uwielbia przecież ciepło i beztroskę wakacyjnych dni, którym uroku dodają kolory lata: przyćmione złoto piasku, czerwień kwiatów, bladość nieba oraz szarawa toń morza. Koniec letniej pory wcale nie oznacza pożegnania ze słoneczną mozaiką barw. Urokami lata można się cieszyć również później, wspominając w domowym zaciszu niezapomniane chwile. Odpowiednio zaaranżowane wnętrze sprawi, że wspomnienia pogodnego lata ożyją nawet mroźną zimą. Kolory farb Akrylit W dostępne w ofercie marki Dekoral, otulą nas ciepłymi barwami. Blondynki poczują się z pewnością komfortowo w otoczeniu takich kolorów Akrtylit W jak: ?Energia”, ?Piękno”, ?Złocisty szafran” czy ?Lodowy błękit”.

Jesienna gra kolorów

Kobiety o kasztanowych, miedzianych włosach urzekają niepowtarzalną urodą, niczym jesień kwintesencją swych barw. Jesień to radość spaceru aleją zasypaną kasztanami oraz liśćmi barwy ciemnej czerwieni i żółci. Bardzo łatwo zatrzymać uroki tej pory roku, przenosząc jej niepowtarzalne kolory wprost do mieszkania. W tym celu ściany możemy pomalować farbami Akrylit W marki Dekoral, wybierając spośród szerokiej gamy kolorystycznej. ?Ekspresja”, ?Harmonia” i ?Złocisty szafran” to kolory, które ożywią aranżację mieszkania, nadając mu ekspresji. Ponadto możemy sprawić, że wnętrze naszego domu rozbłyśnie złotym, niczym jesienne liście w słońcu, blaskiem. ?Iskrzące złoto” z Diamentowej Kolekcji Dekoral sprawi, że ściany będą zachwycać niepowtarzalnym połyskiem.

Otaczający nas świat dostarcza całej gamy różnorodnych barw, które subtelnie oddziałują na zmysły. Każdy z nas tworzy swój wachlarz kolorów, które mają dla nas szczególne znaczenie i to właśnie nimi przyozdabiamy swoje otoczenie. Kolory ubrań, aby mogły podkreślać piękno kobiety, muszą być odpowiednio dobrane, współgrać z jej typem urody. Podobnie jest z aranżacją wnętrz, w których mieszkamy, muszą one odzwierciedlać nasze upodobania, oddawać temperament. Tylko wtedy poczujemy się w nich naprawdę komfortowo.

 

Źródło Dekoral. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy