wiadomości branżowe

Grupa ENERGA wchodzi na międzynarodowe rynki

ENBUD, spółka należąca do Grupy ENERGA, dołączyła do grona 39 polskich firm z uprawnieniami do wykonywania prac na zlecenie NATO oraz rządu i armii Stanów Zjednoczonych.

Słupskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego ENBUD zakończyło właśnie wielomiesięczną procedurę rejestracji w systemie NATO. Dane spółki zostały wprowadzone do Krajowej Bazy Podmiotów Gospodarki Narodowej oraz figurują w Natowskiej Bazie Podmiotów Gospodarki Narodowej.

Miejsce na liście CCR (Central Contractor Registration) pozwala spółce ubiegać się o wykonawstwo bądź podwykonawstwo prac na zlecenie rządu i armii USA, np. o zlecenie przy planowanej w okolicach Słupska instalacji tarczy antyrakietowej.

Rejestracja w systemie NATO pozwoli spółce ENBUD, która zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem infrastruktury elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej, poszerzyć swoją działalność i wejść na międzynarodowe rynki.

 – To wielka szansa dla firmy. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie, poszerzyć działalność i wyjść z ofertą poza rynek lokalny. Dlatego zamierzamy ubiegać się o kontrakty realizowane w całej Europie Środkowej – zapowiada Robert Kujawski, prezes ENBUDU.

ENBUD ma już za sobą realizację kilku międzynarodowych inwestycji. Był głównym wykonawcą polsko-szwedzkiej inwestycji – stacji transformatorowej w Wierzbięcinie koło Ustki, do której energia ze Szwecji płynie podmorskim kablem po dnie Bałtyku. W roku 2007 spółka podpisała umowę na eksploatację stacji AC/DC po stronie szwedzkiej w miejscowości Stërno, czego efektem było przeprowadzenie tam prac eksploatacyjno-naprawczych.

ENERGA mając bardzo specjalistyczny sprzęt i wysoko wykwalifikowaną kadrę będzie rozszerzać swoje usługi poza branżę energetyczną i rynek krajowy. Te plany to nie tylko sfera ambicji , lecz oceny realnych możliwości Grupy. Przykładem są choćby prowadzone przez nas i oferowane kontrahentom zewnętrznym prace pod napięciem na najwyższych napięciach. Jesteśmy jedną z nielicznych firm w kraju wykonujących takie usługi – mówi Roman Pionkowski, prezes ENERGI SA.

Źródło Grupa ENERGA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy