wiadomości branżowe

Orco Property Group zakupiło działki pod nowe inwestycje w Warszawie

WARSZAWA. Orco Property Group, wiodący inwestor, deweloper i asset manager działający na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i hotelarstwa informuje o udanym zakończeniu transakcji zakupu działek pod nowe inwestycje w Warszawie: działka o powierzchni 22,4 ha przy ulicy Okólnej w Markach, na której powstanie centrum logistyczne oraz działka o powierzchni 4,7 ha przy ulicy Przy Parku, przeznaczonej pod etap II

WARSZAWA. Orco Property Group, wiodący inwestor, deweloper i asset manager działający na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i hotelarstwa informuje o udanym zakończeniu transakcji zakupu działek pod nowe inwestycje w Warszawie: działka o powierzchni 22,4 ha przy ulicy Okólnej w Markach, na której powstanie centrum logistyczne oraz działka o powierzchni 4,7 ha przy ulicy Przy Parku, przeznaczonej pod etap II inwestycji mieszkaniowej Drawska. Zakupy te przyczynia się do wzmocnienia pozycji ORCO na polskim rynku nieruchomości w sektorze mieszkaniowym i logistycznym.

Nowa działka przy ul. Okólnej w Markach zajmuje powierzchnię ok. 22,4 ha i położona jest  w warszawskiej Strefie I powierzchni magazynowych. Nieruchomość leży w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy w odległości zaledwie 12 km od centrum miasta oraz w znajduje się w dogodnym punkcie komunikacyjnym w pobliżu Autostrady Bałtyckiej (E-67), głównym szlaku transportowym kraju. Na działce znajduje się czynny i generujący zysk obiekt o powierzchni użytkowej 38 tys. m2. Obiekt ten zostanie w najbliższym czasie poddany przebudowie, obejmującej stopniową realizację ok. 50 tys. m2 dodatkowej powierzchni magazynowej klasy A. Prace nad inwestycją rozpoczęły się od ogłoszenia konkursu na projekt przebudowy. Początek prac budowlanych przewidywany jest na ostatni kwartał 2008 r., a pierwszy etap budowy zakończy się w 2009 r. Inwestycja Orco Property Group będzie prowadzona zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa oraz spełni wszystkie wymagania przyjęte dla nowych przedsięwzięć realizowanych przez spółkę. Przewidywany koszt inwestycji wyniesie 60 mln euro.

Działka położona przy ul. Przy Parku przeznaczona jest pod budowę drugiej fazy inwestycji mieszkaniowej przy ul.Drawskiej na warszawskiej Ochocie. Inwestycja Drawska realizowana jest zgodnie z planem – spółka uzyskała juz prawomocne pozwolenie na budowę, a rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w 1. kwartale 2008 r.

Na działce zlokalizowanej przy ul. Przy Parku o powierzchni 4 674 m2, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Szcześliwickiego zostanie wybudowanych około 50 apartamentów o podwyższonym standardzie. Prace projektowe rozpoczną się niezwłocznie po dokonaniu wyboru architekta dla tej fazy inwestycji. Prace budowlane rozpoczną się w 3. kwartale 2008 r.,  a zakończenie inwestycji przewidywane jest na 4. kwartał 2009 r.

Zakup nowych działek ma strategiczne znaczenie dla Orco Property Group, ponieważ z pewnością przyczyni się do wzmocnienia stabilnej już pozycji spółki na polskim rynku nieruchomości w sektorach inwestycji mieszkaniowych i logistycznych.

Poza inwestycją Drawska, ORCO jest również w trakcie realizacji innych ważnych projektów mieszkaniowych w Warszawie, takich jak Szafirowa Aleja na Białołęce, Klonowa Aleja na Targówku, oraz tak znaczących inwestycji jak budowa luksusowych apartamentów przy ul. Mokotowskiej 59 i ul. Złotej 44. Spółka planuje rozszerzenie działalności o nowe regiony w kraju począwszy od budowy nowoczesnego osiedla mieszkaniowego w Szczecinie.

Obie inwestycje spółki ORCO – Drawska II oraz Marki będą spełniały wymogi zrównoważonego budownictwa w zakresie wykończenia jak i technologii konstrukcji. Stosowanie zrównoważonych rozwiązań w działalności inwestycyjnej oraz wdrożenie powiązanych metod jest jednym z podstawowych założeń strategii rozwoju ORCO dla wszystkich realizowanych projektów.

<

p align=”center”>***

Orco Property Group jest wiodącym inwestorem, deweloperem oraz asset managerem na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i hotelarstwa. Aktualnie firma zarządza aktywami o wartości ok. 2,5 miliarda EUR, według danych z 30.06.2007 roku. Obecna w Europie Środkowej od 1991 roku, Orco Property Group jest spółką akcyjną z siedzibą w Luksemburgu notowaną na giełdzie Euronext w Paryżu, Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Budapeszcie. Portfolio Orco Property Group obejmuje IPB Real, MaMaison Hotels & Apartments, Viterra Development, Gewerbesiedlungs-Gesellschaft mbH (GSG), Orco Real Estate, Orco MOLCOM oraz inne nieruchomości komercyjne. Orco Property Group prowadzi działalność w wielu krajach, skupiając się na rynkach w Republice Czeskiej, Węgrzech, Polsce, Rosji, Chorwacji, Niemczech i Słowacji. Firma nieustannie analizuje możliwości ekspansji inwestycji na nowych obszarach.
Orco Property Group jest również sponsorem i zarządcą funduszu Endurance Real Estate Fund, luksemburskiego zamkniętego funduszu parasolowego z czterema wydzielonymi subfunduszami, koncentrującego się na pozyskiwaniu nieruchomości na rynku powierzchni biurowych i komercyjnych, powierzchni biurowych, mieszkalnych i hotelowych.
Więcej informacji znajduje się na stronie: www.orcogroup.com

Dodatkowych informacji udziela:

Alicja Kościesza
Deputy Marketing Director
Orco Poland Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 81
02-001 Warszawa
Telefon: +48 22 595 49 00,
 +48 601 803 604
E-mail: [email protected]

http://www.orcogroup.pl
http://www.orcogroup.com
http://www.zlota44tower.com

Źródło Headlines. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy