wiadomości branżowe

Satysfakcjonujący bilans ? pięć lat Investkredit w Polsce

Investkredit Bank AG obchodzi w 2007 r. pięciolecie swojego istnienia w Polsce. W tym roku przypada również pięćdziesiąta rocznica założenia banku w Wiedniu. Bilans działalności przedstawicielstwa w Polsce ukazują następujące wskaźniki: profil kredytowy wynosi obecnie ok. 320 mln EUR, a do połowy 2007 r. zaangażowanie kredytowe banku wzrosło o 76 mln EUR (24%). 

Investkredit Bank AG – Przedstawicielstwo w Polsce 

W ciągu pięciu lat Investkredit realizował w Polsce różnorodne przedsięwzięcia w zakresie finansowania przedsiębiorstw: lotniska, elektrownie, sieci telekomunikacyjne, oczyszczalnie, a także tereny targów w Warszawie. Klientami Investkredit zostały liczne polskie firmy produkcyjne i przemysłowe.

 W tym czasie nastąpiła także penetracja rynku w zakresie produktów typu structured finance, głównie fuzji i przejęć – polskie przedsiębiorstwa rosną w znacznej mierze dzięki wykupywaniu innych firm. Klientami w zakresie finansowania przejęć są także fundusze private equity. Bank koncentruje się również na alternatywnych projektach energetycznych – toczą się prace nad finansowaniem elektrowni wiatrowych i zakładów produkcji etanolu.

Szczególnie dynamiczny rozwój odnotowano w obszarze finansowania nieruchomości. W Warszawie i największych miastach poszczególnych regionów finansowano z pomocą Investkredit kompleksy biurowe, centra logistyczne i handlowe, hipermarkety specjalistyczne i hotele biznesowe. Klientami są renomowani polscy inwestorzy w dziedzinie nieruchomości i międzynarodowe spółki inwestycyjne. Bank udziela kredytów na najdłuższe na rynku okresy: w przypadku nieruchomości komercyjnych istnieje możliwość rozłożenia kredytu na okres nawet do 27 lat.

Od chwili założenia, przedstawicielstwo w Polsce kierowane jest przez Hansa Koeppena. Posiada on wieloletnie doświadczenie w dziedzinie bankowości, w Polsce pracuje od 1998 r. Biura Investkredit znajdują się w kompleksie Warsaw Towers, przy ul. Siennej 39 w Warszawie, w pierwszej inwestycji nieruchomościowej Europolisu w Polsce, finansowanej przez Investkredit.

Bank dla przedsiębiorstw i projektów inwestycyjnych

Investkredit Bank AG jest centrum kompetencyjnym w zakresie finansowania przedsiębiorstw i nieruchomości austriackiej grupy Volksbank. Volksbank AG jest czwartym co do wielkości bankiem w Austrii, z sumą bilansową 77 mld EUR na dzień 30 czerwca 2007.

Jako bank dla przedsiębiorstw, Investkredit oferuje jednocześnie pełen wachlarz produktów zintegrowanego banku inwestycyjnego i komercyjnego. Investkredit oferuje szeroką gamę produktów, m.in. w zakresie kredytów średnio- i długoterminowych, finansowania projektów, transakcji M&A, finansowania mezzanine, usług leasingowych i transakcji transgranicznych.

Investkredit jako bank dla projektów inwestycyjnych dysponuje szeroką ofertą z dziedziny nieruchomości komercyjnych. Oferta ta, stworzona w oparciu o najwyższe kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, obejmuje: finansowanie i opracowywanie projektów z zakresu nieruchomości, inwestycje własne, zarządzanie środkami (Asset Management), a także profesjonalne doradztwo.

Profil banku pozwala na optymalne dostosowanie oferowanych usług do specyficznych wymagań klientów. Investkredit od lat podlega zewnętrznej ocenie. Od początku 2007 r. bank otrzymał długoterminowy Rating A1 od agencji Moody’s i krótkoterminową ocenę Prime 1.

Osiągnięcia Investkredit uhonorowano także nagrodami i wyróżnieniami: „Euromoney” przyznał bankowi nagrodę „Euromoney 2006 Real Estate Awards”; Investkredit osiągnął w Polsce pierwsze miejsce w kategorii „Investment Banking”. 

50 lat Investkredit

Investkredit Bank AG został założony w 1957 r. jako bank wspierający na wzór międzynarodowych banków rozwoju. W 1994 r. doszło do zmiany profilu i stopniowego przekwalifikowania na bank inwestycyjny dla przedsiębiorstw. Od 2001 r. ma miejsce stałe rozszerzanie rynku docelowego na Czechy (przedstawicielstwo w Pradze, 2001 r.), Niemcy (filia we Frankfurcie, 2002 r., biuro w Monachium, 2006 r.), Polskę (przedstawicielstwo w Polsce, 2002 r.), Słowację (przedstawicielstwo w Bratysławie, 2003 r.), Węgry (przedstawicielstwo w Budapeszcie, 2004 r.) i Rumunię (przedstawicielstwo w Bukareszcie, 2006 r.). Planowane jest otwarcie biur w Kijowie i w Timisoarze w Rumunii. 

Pytania prosimy kierować do:

Hans Köppen, Investkredit Bank AG, Dyrektor przedstawicielstwa w Polscetel. +48/22/850 33 10, [email protected], www.investkredit.pl

Hannah Rieger, Investkredit Bank AG, Dyrektor Departamentu Komunikacji Tel. +43/1/531 35-112, [email protected], www.investkredit.at

 

Źródło Neuron Agencja Public Relations. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Departamentu Zarz   #TII   #Transzy Inwestor   #Transzy Specjalnej