wiadomości branżowe

Xella Polska Solidnym Pracodawcą Roku 2006

Xella Polska otrzymała tytuł Solidny Pracodawca Roku 2006 za wzorową politykę personalną. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest przez „Przegląd Gospodarczy" firmom przykładającym dużą wagę do solidności zatrudnienia i rozwoju zawodowego pracowników, na podstawie wywiadów przeprowadzonych w środowiskach pracowników, instytucjach publicznych i

Xella Polska otrzymała tytuł Solidny Pracodawca Roku 2006 za wzorową politykę personalną. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest przez „Przegląd Gospodarczy" firmom przykładającym dużą wagę do solidności zatrudnienia i rozwoju zawodowego pracowników, na podstawie wywiadów przeprowadzonych w środowiskach pracowników, instytucjach publicznych i kręgach biznesowych.

Stan zatrudnienia w Xella Polska, w związku z zakupem przedsiębiorstwa Prefabet w Powodowie i przejęciem jego pracowników, znacznie wzrósł w ostatnich miesiącach. Z końcem 2006 roku wynosił 465, dziś – ok. 870 osób. Ok. 95% umów o pracę stanowią umowy zawarte na czas nieokreślony. – W Xella Polska pracownicy są najcenniejszym zasobem firmy, siłą napędową jej funkcjonowania, a ich wiedza, kompetencje i umiejętności są determinantą potencjału rozwojowego spółkimówi Aldona Salamon, Zastępca Dyrektora Administracyjno – Finansowego ds. Kadr i Płac.

Od dwóch lat w firmie realizowany jest program „Xella it’s you", którego ideą jest budowanie i wzmacnianie zaangażowania pracownika w życie spółki, a także kształtowanie jego poczucia integracji z firmą, co w konsekwencji ma sprzyjać jej rozwojowi. O wyborze takiej strategii polityki personalnej zdecydowało przekonanie zarządu, że tylko dobrze poinformowany, autentycznie zaangażowany, mający poczucie przynależności do organizacji i wspólnoty dążeń pracownik podejmuje decyzje gwarantujące osiąganie wyznaczonych celów strategicznych firmy i realizację jej misji.

Xella stawia na rozwój i jego dynamikę, dlatego nie boi się zatrudniania ludzi młodych. – Chętnie zatrudniamy absolwentów zaraz po zakończeniu nauki. Stawiamy na ich innowacyjność i otwartość. Umożliwiamy im rozwój poprzez finansowanie szkoleń, kursów czy studiów podyplomowych – mówi Aldona Salamon.

Szkolenia pracowników i doskonalenie ich umiejętności są ważnym elementem polityki personalnej spółki. – Mamy pełną świadomość, iż nasi pracownicy muszą rozwijać się wraz z firmą, a szkolenia i rozwój kadry stanowią warunek konieczny osiągnięcia zamierzonych przez nas rezultatówmówi Piotr Babst, Prezes Xella Polska.

Xella przywiązuje dużą wagę do dbałości o wewnętrzną komunikację interpersonalną, relacje między pracownikami i przyjazną atmosferę. Organizuje wyjazdy szkoleniowo-integracyjne, których celem jest tworzenie i wzmacnianie poczucia przynależności i integracji z firmą.

Spółka gwarantuje też swoim pracownikom atrakcyjne warunki zatrudnienia. – Dążymy do zapewnienia pracownikom stabilizacji bytowej, poprzez tworzenie optymalnych warunków na stanowiskach pracy, atrakcyjnego i adekwatnego do wkładu pracy systemu wynagradzania oraz możliwości korzystania z pakietu socjalnego, w tym również Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych – mówi Aldona Salamon.

Pracownicy są najcenniejszym kapitałem firmy – mówi Piotr Babst – Xella jest powszechnie znaną marką i europejskim liderem swojej branży. Jednak bez sprawnej i profesjonalnej kadry nie osiągnęłaby tego, co dziś posiada. To nasi ludzie doprowadzili do sukcesu firmy – podkreśla prezes.

<

p align=”center”>###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 13 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 870 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.xella20cm.pl, www.budowane.pl, www.portalrolniczy.pl oraz na blogu: blog.xella.pl/budujemy.

Źródło Xella Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy