wiadomości branżowe

Internauta buduje dom

W odpowiedzi na oczekiwania internautów Xella Polska uruchomiła kolejny serwis. Na stronie www.budowane.pl zainteresowani znajdą opracowania dotyczące technologii budowlanej System 20 cm, będą też mogli przyjrzeć się temu, co w tej technologii jest budowane. Prezentowane inwestycje posiadają rzetelny, merytoryczny opis, a także multimedialną dokumentację –  fotograficzną, audio i video.

Opiekę merytoryczną nad projektem objął architekt Jacek Kluszewski. Serwis rozwijany będzie przez cały sezon budowlany, również z pomocą internautów. 

Internet coraz częściej traktowany jest jako specjalistyczne, wiarygodne źródło wiedzy. Nie przypadkiem więc stał się on jednym z głównych kanałów informacji o nowej ofercie Xella Polska, skierowanej do inwestorów i specjalistów budowlanych – System 20 cm. Na ten rzetelny zbiór praktycznych informacji o białej technologii budowlanej szczególnie żywo zareagowali właśnie użytkownicy Internetu. Nic w tym dziwnego, gdyż – jak podał Gemius w badaniach „Zainteresowania polskich internautów” (czerwiec 2006) – tematyka „Budownictwo i nieruchomości” stanowi najpopularniejszą kategorię wyszukiwaną w sieci przez użytkowników zarabiających powyżej średniej krajowej.  

Xella Polska wykazuje dużą aktywność w Internecie. Oprócz korporacyjnej strony www.xella.pl, czyli banku wiedzy na temat oferty i działań Xella w Polsce i na świecie, pod koniec 2006 roku w sieci pojawiły się kolejne witryny tej firmy. Do indywidualnych inwestorów skierowana jest strona www.xella20cm.pl, szczegółowo opisująca zalety Systemu 20 cm. Stronę www.xella-kalkulator.pl, z zaawansowanym narzędziem do szczegółowego obliczania kosztów budowy, zaadresowano do specjalistów z branży budowlanej. Serwis www.portalrolniczy.pl, zawierający informacje nie tylko budowlane, stworzono z myślą o inwestorach rolnych. 

Reakcja rynku mediów internetowych była natychmiastowa. Już na początku 2007 roku Xella Polska została partnerem projektu Dom Marzeń, który pojawił się w ramach portalu Onet.pl – czołowej polskiej grupy działającej w obszarze nowych mediów. Xella informowała tam o praktycznych sposobach zastosowania Systemu 20 cm przy stawianiu fundamentów i budowie ścian. Swój dział, poświęcony ścianom i zaletom ich stawiania w białej technologii, Xella posiada na najpopularniejszych vortalach branżowych – portalu MuratorDom.pl oraz MuratorPlus.pl. 

Energooszczędne zalety materiałów budowlanych produkowanych przez Xella zaowocowały współpracą ze specjalistycznym portalem TermoDom.pl, poświęconym problematyce Dyrektywy EPBD, domom pasywnym i energooszczędnym oraz termomodernizacji. Portal TermoDom.pl bardzo aktywnie współpracuje z Xella przy tworzeniu nowej strony www.budowane.pl, gdyż inwestorzy pioniersko wprowadzający na nasz rynek budowlany rozwiązania pasywne i energooszczędne wspierają się takimi materiałami jak YTONG i SILKA. 

To nie wszystko, co przygotowaliśmy dla internautów. W bieżącym roku internetowych niespodzianek będzie jeszcze kilka – zapowiada Monika Rustecka, kierownik działu marketingu Xella Polska.

<

p align=”center” >###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 13 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 800 osób. Więcej informacji na stronie http://www.xella.pl/

System 20 cm to unikalna i nowoczesna technologia połączonych cienkimi spoinami białych bloczków YTONG i SILKA, których wyłącznym producentem na terenie naszego kraju jest Xella Polska Sp. z o.o.

Źródło Xella Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Antonio Citterio   #Citterio Nowa   #OVUM   #uk