wiadomości branżowe

Nowy serwis prasowy XELLI

Wystartowało wirtualne biuro prasowe firmy Xella http://media.xella.pl – internetowy system komunikacji z dziennikarzami, ułatwiający dostęp do informacji i materiałów prasowych firmy.

Z początkiem listopada firma Xella uruchomiła wirtualne biuro prasowe pod adresem http://media.xella.pl/. System umożliwia dziennikarzom łatwy dostęp do materiałów prasowych, jak również akredytację, a co za tym idzie – wcześniejszy dostęp do informacji z embargiem czasowym, do ekskluzywnych materiałów prasowych i zdjęć. Zgodnie z trendami w rozwoju Internetu informacje prasowe udostępniane są również w postaci kanałów informacyjnych rss, gwarantując dotarcie informacji do zainteresowanego dziennikarza natychmiast po jej opublikowaniu w biurze prasowym.

Jednym z celów wdrożonego systemu jest podniesienie standardów jakościowych komunikacji z mediami, ze szczególnym uwzględnieniem personalizacji i indywidualizacji przekazu. Proces komunikowania w większym stopniu ma uwzględniać oczekiwania mediów. Dzięki określeniu preferencji i obszaru zainteresowań, dziennikarze otrzymają informacje sprofilowane pod ich kątem.

Dodatkowo rozwiązanie jest zintegrowane z usługami dystrybucji informacji PAP oraz netPR.pl, które  umożliwiają zwiększenie dotarcia do wybranych informacji.

 „Internet nabiera dla branży budowlanej coraz większego znaczenia, dlatego zwiększamy w nim swoją obecność." – powiedziała Monika Rustecka, specjalista ds. marketingu i PR z firmy Xella Polska Sp. z o.o. „Nasz nowy system komunikacji z mediami to wykorzystanie nowych technologii internetowych w celu zapewnienia lepszej łączności z dziennikarzami, również tymi w mediach online."

„Rozwiązanie, które uruchomiliśmy w Xelli, to aktualnie wiodące rozwiązanie w polskiej branży budowlanej. Biuro prasowe zachowało nie tylko stonowany, prestiżowy wygląd zgodny z wymogami międzynarodowej korporacji, ale również skuteczność niespotykaną w klasycznych rozwiązaniach internetowych – powiedział Marek Woźniak, dyrektor zarządzający netPR.pl.

Dostępna w biurze Xelli bogata biblioteka materiałów prasowych obejmuje m.in. informacje o firmie, o produktach oraz jedyną w branży tak rozbudowaną bazę zdjęć. W serwisie znalazła się również kolumna poświęcona tematyce domów pasywnych.

System dostarczył i wdrożył netPR.pl we współpracy z Agencją Interaktywną Inspiractive.net.

###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG oraz SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 13 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 800 osób. Więcej informacji na stronie http://www.xella.pl/

###

netPR.pl dostarcza profesjonalne narzędzia i usługi wspomagające komunikację. Specjalizuje się w rozwijaniu systemów prasowych, z których korzystają m. in. Grupa BRE, Bank Pekao SA, PTK Centertel, Koncern Energetyczny Energa oraz kilkadziesiąt innych firm i instytucji w Polsce. netPR.pl jest operatorem pierwszego w Polsce serwisu dystrybucji komunikatów prasowych oraz technologii monitoringu mediów online.

<

p align=”center” >###

Inspiractive.net to dynamicznie rozwijająca się firma reklamowo-doradcza, specjalizująca się w realizacji strategii marketingowych, w tym programów lojalnościowych opartych na nowoczesnych narzędziach komunikacji z zakresu Internetu, multimediów i reklamy mobilnej. Inspiractive.net ma doświadczenie w realizacji ciekawych i innowacyjnych projektów dla takich firm, jak m.in.: Xella, Shell, Schenker, Bauma oraz Initiative.

Źródło Xella Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Art Taste   #ciep   #Daleki Wsch   #Marka Dekoral