wiadomości branżowe

Grupa SigmaKalon umacnia struktury w Polsce

SigmaKalon Deco Polska Sp. z o.o.? to od 1 grudnia 2006 nowa nazwa producenta wiodących na polskim rynku farb i lakierów, w tym sztandarowej marki Dekoral.

 

Zarząd Grupy SigmaKalon ? większościowego udziałowca Polifarbu Cieszyn-Wrocław SA ? podjął decyzję o dostosowaniu struktur prawnych Grupy w Polsce do jej struktur biznesowych. Konsekwencją tej decyzji jest wniesienie 30 listopada 2006 roku aportem tzw. zorganizowanej części przedsiębiorstwa (Oddział Wrocław – Jednostka Biznesowa Deco) do spółki SigmaKalon Deco Polska i formalne rozdzielenie spółek: SigmaKalon Deco Polska Sp. z o.o. i Polifarb Cieszyn-Wrocław S.A. na dwa odrębne podmioty prawne.

Dzięki formalnemu rozdzieleniu, spółki osiągną znacznie większą efektywność operacyjną, usprawnione zostanie bieżące zarządzanie działalnością.

***
 

SigmaKalon Deco Polska Sp. z o.o. ? wcześniej istniejąca pod nazwą Dekoral – Centrum Dekoracyjne Sp. z o.o., powstała w grudniu 2001 roku. W listopadzie 2006 została do niej wniesiona aportem zorganizowana część przedsiębiorstwa Polifarb Cieszyn ? Wrocław S.A. (Oddział Wrocław ? Jednostka Biznesowa Deco). PCW powstał 25 września 1997 w wyniku połączenia spółek: Polifarb Cieszyn SA i Polifarb Wrocław SA. We wcześniejszej formie spółki działały od około 50 lat, będąc dwiema największymi firmami branży farb i lakierów w Polsce.

 

W lutym 1999 roku ówczesny Polifarb Cieszyn-Wrocław SA wszedł w skład międzynarodowej grupy SigmaKalon, która należy do grona największych producentów farb i lakierów na świecie. Wyroby SigmaKalon zajmują czołową pozycję na rynku farb i lakierów we Francji, Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, w Polsce i na Węgrzech oraz plasują się na drugim miejscu na rynku farb dekoracyjnych w Europie.

Poza działalnością biznesową producent farb Dekoral angażuje się w pomoc społecznościom lokalnym wspierając szkoły, przedszkola, domy dziecka szczególnie w regionie dolnośląskim.

 

SigmaKalon z portfelem wiodących marek jest światowym graczem na rynku farb i lakierów dekoracyjnych, ochronnych i dla przemysłu. Grupa zatrudnia blisko 10.000 pracowników w ponad 40 krajach, a jej obroty sięgają 1,8 miliarda euro. SigmaKalon jest drugim co do wielkości dostawcą farb i lakierów na rynek europejski. Grupa rozwija obecnie swoją działalność także w Afryce i Azji. SigmaKalon stworzyła system dystrybucji produktów do profesjonalnych odbiorców farb i lakierów za pomocą sieci centrów obsługi. Grupa posiada unikalną sieć około 500 centrów dekoracyjnych oraz około 3,000 niezależnych hurtowni pozwalających na utrzymanie stałych i silnych relacji z Klientami.

 

Źródło Dekoral. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Jan Buczkowski   #Katedry Sztuk Wizualnych   #Uwaga Wystawa   #Wystawa Dyplom Roku