wiadomości branżowe

Ruszyły aukcje WOŚP. Allegro kolejny raz gra dla Orkiestry Jurka Owsiaka

Allegro.pl w imieniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy www.wosp.org.pl informuje o uruchomieniu jedynego oficjalnego serwisu aukcyjnego w ramach XIII Finału WOŚP.

Od dziś do 14 lutego 2005 r. pod adresem http://www.aukcje.wosp.org.pl można brać udział w licytacjach, z których dochód zostanie przekazany na NOWOCZESNE METODY DIAGNOSTYKI I LECZENIA W NEONATOLOGII I PEDIATRII.

Podobnie jak ubiegłych latach za pośrednictwem serwisu aukcyjnego pod adresem http://www.aukcje.wosp.org.pl każdy jego użytkownik będzie mógł przekazywać pieniądze na rzecz Fundacji. W aukcjach udział może wziąć każdy użytkownik Internetu, wystawiając dowolny przedmiot zgodny z regulaminem aukcji. Serwis aukcyjny WOŚP-u będzie także integralnym elementem XIII Finału (09.01.2005) – najciekawsze przedmioty prezentowane w telewizji będzie można od razu licytować na stronach aukcyjnych.

W tym roku serwis aukcyjny WOŚP po raz pierwszy doczekał się pełnej wersji w języku angielskim. Skierowana jest ona do użytkowników korzystających z Internetu przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jeżeli licytującym będzie obcokrajowiec, po zakończeniu aukcji podany zostanie aktualny przelicznik  walutowy wg strefy dolarowej lub euro (dane pobierane są dynamicznie ze stron NBP). Podobnie jak w ubiegłym roku użytkownicy mogą korzystać  m.in. z aukcji prywatnych czyli takich, do których wprowadzane są osoby uprzednio zweryfikowane przez samego sprzedawcę oraz  Płatności Allegro (obsługiwane przez PayU). Ten ostatni element to jeden z najważniejszych narzędzi serwisu aukcyjnego WOŚP.  Wykorzystanie Płatności oznacza szybsze księgowanie wpłaconych kwot oraz łatwy sposób na zapłatę osobom spoza granic Polski. W tym roku operator aukcji WOŚP, Allegro wprowadziło dodatkową weryfikację kartą kredytową/płatniczą.  

 

Serwis udostępniony pod adresem http://www.aukcje.wosp.org.pl został w całości wykonany przez firmę QXL Poland ze zmienionym wyglądem, specjalnie przygotowanym na potrzeby Fundacji oraz XIII Finału. Obsługę całego przedsięwzięcia prowadzić będzie Allegro.pl we współpracy z PayBACK (PayU). Korzystanie z serwisu aukcyjnego Fundacji jest darmowe, nie są pobierane także żadne prowizje od sprzedanych przedmiotów.

 

Ubiegłoroczny Finał cieszył się ogromna popularnością. Tylko podczas XII Finału, 11 stycznia 2004, serwisu WOŚP odnotował 14 095 588 odsłon. Łącznie w ramach aukcji na rzecz WOŚP wystawionych zostało 10 971 przedmiotów. Sprzedano 6 837 z nich. Zapłacono za 6 087 przedmiotów. 2190 aukcji, na sumę 239 482, 82 PLN zrealizowano poprzez Płatności Allegro, które obsługuje serwis PayU.pl (PAYBACK Sp. z o.o.).

Więcej na temat XII Finału:

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/marketing/press/show_article.php?id=22

Użytkownikom, którym w ubiegłych latach przybyło opinii serduszkowych zostaną one im przeniesione do serwisu WOŚP 2005.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy